Infectie in sange!

16-03-2014
tonic112
Nu este medic/terapeut
tonic112
Tatal meu e plecat in Chile la lucru si azi dimineata a ajuns la spital. Cu o zi inainte i-a fost extrasa o masea la care avea puroi, iar dimineata urmatoare a ajuns la spital fiind ametit din cate am inteles de la fratele meu care e acolo cu el. La spital i sa spus ca are infectie in sange si ca trebuie sa il filtreze. Din cate am inteles de la fratele meu acesta mi-a spus ca i-a dat ceva sedative pentru a adormi, nu il puteau tine treaz asa a zis doctorul. A mai spus ceva de soc antiseptic dar nu am prea inteles ce are. Va rog sa imi spuneti daca e ceva grav!
Are 49 de ani in jur de 1.75 si cam 80 kg!
Astept un raspuns cat mai rapid, va multumesc!
2 comentarii
0
17-03-2014, ora 14:09
tonic112
Nu este medic/terapeut
tonic112
Din cate am mai citit pe internet am vazut ca e o boala chiar mortala 40-60 la suta din cazuri in cazul socului antiseptic :( e adevarat?
0
17-03-2014, ora 18:42
tonic112
Nu este medic/terapeut
tonic112
A intrat in coma :((((((
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
27-05-2022, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Doctor online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.