infectie picior

23-11-2011
alinbv
Nu este medic/terapeut
alinbv
Buna ziua! AM infectie la degetele de la picior. degetul mare a copt, si a inceput sa se intina infectia si la celelalte degete. la degetul mare a inceput cu unghia si a crapat pielea de langa unghie si la celelalte degete putin pe ele. Am fost la medic si a spus ca este o infectie atat nimic mai mult, am dureri ingorzitoare. Am chemat medicul de familie si a spus ca este infectie pastoasa. Stie cineva sa imi spuna ce a sau cel putin ce inseamna infectie pastoasa si cum pot sa tratez sa nu ma mai doara si sa imi treaca?
4 comentarii
0
23-11-2011, ora 18:34
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna seara,
aveti CUMVA..DIABET ?!?
...ar fi o CAUZA si inca UNA...mare de TOT.
Sanatate!!
0
27-11-2011, ora 17:43
erty3456
Nu este medic/terapeut
erty3456
Buna ziua. Pastoasa = Care are aspectul şi consistenta unei paste, ca pasta; moale. Ai onicomicoza, o infectie fungica. Tratament: Lamisil, comprimate - o data pe zi timp de 6 saptamani.
0
23-08-2012, ora 01:19
niky123
Nu este medic/terapeut
niky123
Buna Seara acum 3 zile am cazut cu rolele in genuchi nu mai pot suporta durerea cred ca am facut si infectie pe langa rana pentru ca sa umflat lovitura arde si am dat cu betadina rivanol dar tot la fel plus ca ma tine cand incerc sa merg va rog ajutatima Multumesc Va doresc multa sanatate
0
30-08-2012, ora 16:37
Ionela100
Nu este medic/terapeut
Ionela100
Buna ziua.Am 16 ani.De cateva seri..mi se infierbanta ft tare picioarele..si ma dor foarte tare.le simt grele si obosite.nu stiu de la ce poate fi..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.