infectie urinara | Forumul Medical ROmedic

infectie urinara

28-03-2007
leni
Nu este medic/terapeut
leni
la ultimile analize mi-a iesit infectie urinara, am urmat un tratament cu augumentin problema este ca dp acest tratament a aparut un disconfort vaginal, usturimi si inflamatie, ginecologul mi-a spus ca este vorba de candidoza si mi s-a dat un tratament cu gynofort, intrebarea mea este sotul meu ma poate infesta din nou cu acea bacterie daca el nu a facut tratament, si ce tratament ar putea urma sa evitam o eventuala recidiva a infectiei
multumesc f mult pt raspunsurile dvs.
2 comentarii
0
28-03-2007, ora 00:00
Cornel.Susu
Identitate neconfirmată
Cornel.Susu
Infectiiile urinare sunt mai frecvente la femei din cauza constitutiei anatomice(uretra mai scurta ca la barbat). Pentru linistea dumneavoastra faceti o urocultura si sotului, probabil va iesii negativa. Daca e pozitiva-tratament cu antibiotic si pentru el!
0
12-04-2007, ora 00:00
viki
Nu este medic/terapeut
viki
Cred ca am facut o infectie urinara deoarece urinez putin si des si am o stare de discomfort permanenta.Momentan ma aflu intr-o tara straina unde am fost la medic si spunandu-i ca am luat neoxazol ma intrebat daca contine antibiotic.Va rog mult ajutati-ma si spuneti-mi ce pot sa iau ca sa scap de aceasta problema.Va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce ibuprofenul nu este indicat în tratamentul infecÈ›iilor urinare la femei?
  • Semne È™i simptome de infecÈ›ie urinară pe care trebuie să le recunoÈ™ti
  • De ce fac atât de des infecÈ›ii urinare?
  • Este sucul de meriÈ™oare eficient în infecÈ›iile urinare? Ce spun studiile
  • Cele mai bune metode de a preveni infecÈ›iile urinare
  • Obiceiuri sexuale care duc la infecÈ›ii urinare
  • InfecÈ›ie urinară cronică sau recidivantă - cauze È™i tratament
  •