Infectie urinara | Forumul Medical ROmedic

Infectie urinara

02-06-2015
Laiila
Nu este medic/terapeut
Laiila
Buna ziua.Am simptomele unei infecti urinare in urma unui tratament cu ospamox.Am observat in iarna aceste simptome in urma folosiri acestui antibiotic, dar dupa incetarea tratamentului simptomele au disparut.Acum am folosit din nou ospamox pt o infectie dentara, simptomele au reaparut si nu scap de ele.Multumesc
3 comentarii
0
28-06-2015, ora 13:29
lachriss
lachriss
Buna ziua. A fi indicat sa faceti un examen de urina + urocultura.
0
13-05-2016, ora 20:45
eryka22
Nu este medic/terapeut
eryka22
Buna ziua!in urma unor analize de urina mi a gasit e coli, antibiograma mi a spus sa iau augumentin, am luat 7 zile, dupa am facut pauza si am facut urocultura mi au gasit streptococ grupa b, am luat conform antibiogramei azitromicina 7 zile una la 24 ore, durerile nu au disparut, le am in permanenta, ideea e ca, nu mai stiu ce sa fac, nu stiu cum sa scap, imi afecteaza foarte mult si serviciul, mentionez ca nu urinez des, nu am usturimi doar dureri jos, voi repeta urocultura din nou, dar nu mai pot lua atatea antibiotice, am imunitatea foarte scazuta!
0
19-10-2017, ora 07:57
Cnf
Nu este medic/terapeut
Cnf
Bună ziua, care ar fi motivul unor contracții la prostată și mici dureri rare, că un zvâc, la fel și la testicule ușoare dureri rare, când am.erectie iar simt o.mica durere in zona prostatei, o încordare.Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Un simplu simplu obicei ar putea ajuta la evitarea infecÈ›iilor urinare
  • Antibioticele are putea fi soluÈ›ia pentru ameliorarea durerilor cronice ale vezicii urinare (Studiu)
  • Semne È™i simptome de infecÈ›ie urinară pe care trebuie să le recunoÈ™ti
  • De ce fac atât de des infecÈ›ii urinare?
  • Este sucul de meriÈ™oare eficient în infecÈ›iile urinare? Ce spun studiile
  • Cele mai bune metode de a preveni infecÈ›iile urinare
  • Obiceiuri sexuale care duc la infecÈ›ii urinare
  •