Infecție urinara cronica | Forumul Medical ROmedic

Infecție urinara cronica

04-08-2020
MariaMin
Nu este medic/terapeut
MariaMin
De aprox. 5 ani am o infecție urinara cronica și nu reusesc sa o rezolv cu nici un fel de tratament.
Bacteriile sunt enterococcus faecalis și Echoli
Când sunt in criza fac tratamentul cu antibiotic și apoi
Iau zilnic 1 comprimat nitrofurantoina pe o perioada de 2 luni, când imediat enterococcus apare peste el.Am făcut foarte multe Terapii in tot acest timp însă fără nici o rezolvare.De asemenea simt probleme majore intestinale.Dupa o perioada de tratament cu antibiotice am făcut infecție intestinală care mi-a plecat in sânge, cu manifestări cardiace, tensiune mică, puls mare. Oare exista vreo varianta de vindecare și pt noi?
4 comentarii
0
11-04-2021, ora 05:25
Rogobete Mihai Marius
Nu este medic/terapeut
Rogobete Mihai Marius
Buna ziua ma confrunt de cateva luni cu o infecție urinara dupa secretie uretrala a iesit enterococus fecalis si Klebsiella oxytoca.Initial imi a fost prescris inainte de analize ninstatina cu doxicilina.Dupaia nu a trecut Levofloxacina 3 saptamani si 5 zile de omicral nimic.Am incercat si 5 zile de Rovamicina nimic.Secretia o am in continuare si cu usturile si mici mici pete pe glanda penisului.Am facut si analize pentru Sifilis Hiv dar au iesit negative.Am fost la 2 urologi si 2 dermato dar nimica.
0
14-12-2021, ora 20:52
Invizibil22
Nu este medic/terapeut
Invizibil22
Salut Maria si eu ma lupt cu ea de peste 3 ani de zile.
Am fost la nenumarati medici pana in prezent, si am luat mai multe cure de antibiotic si nimic!!... Chiar am luat si Gentamicina sensibil dupa anti-biograma si tot n-am scapat de bacterie.
Ideea sta in felul urmator... trebuie gasit un medic care poate rezolva acesta problema, dar este foarte greu de gasit... as vrea sa discutam mai multe despre daca doresti ma poti gasi pe whatsapp 004915175530469
Poate facem un schimb de informatii.
0
27-02-2022, ora 22:17
2111
Nu este medic/terapeut
2111
Bună seara,
Mă confrunt de mulți ani cu infecție urinară cu Ecoli
Am luat tot felul de tratamente cu antibiotic, după antibiograma, la recomandarea medicului, tratament naturist, dar nu am scăpat.
Acum urmez cu imunoinstant de la Romvac de 8 luni.Infecția nu a dispărut,
doar o ușoară ameliorare.
Aș vrea dacă știți un medic urolog sau nefrolog care a avut reușită în tratarea infecție cu Ecoli.
0
08-03-2022, ora 18:23
Invizibil22
Nu este medic/terapeut
Invizibil22
2111. Ti-ai facut exorcizare?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce ibuprofenul nu este indicat în tratamentul infecÈ›iilor urinare la femei?
  • Semne È™i simptome de infecÈ›ie urinară pe care trebuie să le recunoÈ™ti
  • De ce fac atât de des infecÈ›ii urinare?
  • Este sucul de meriÈ™oare eficient în infecÈ›iile urinare? Ce spun studiile
  • Cele mai bune metode de a preveni infecÈ›iile urinare
  • Obiceiuri sexuale care duc la infecÈ›ii urinare
  • InfecÈ›ie urinară cronică sau recidivantă - cauze È™i tratament
  •