infectie urinara si e-coli

17-10-2012
mihayos
Nu este medic/terapeut
mihayos
buna ziua,

mi-am facut analizele si mi-a iesit infectie urinara cu bacteria e-coli, am luat tratament antibiotic si urinal akut, menstruatia trebuia sa-mi vina pe 30 septembrie si nu mi-a venit nici acum 17 octombrie, insarcinata nu sunt pentru ca mi-am facut 3 teste de sarcina cu teste diferite si au iesit negativ. Poate sa-mi intarzie atat de mult de la tratament si de la infectia urinara cu bacteria respectiva? Am scurgeri maroni asa cum le aveam mereu inainte sa-mi vina, dar niciun semn sa-mi vina si menstruatia. La sf luni sunt programata la gine, dar pana atunci puteti sa-mi dati vreun sfat va rog. Ciclul nu il am regulat, pastile anticonceptionale nu iau. Care ar fi cauza? Multumesc frumos. O zi buna!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

12-11-2019, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
OptiBac
OptiBac - probiotice adaptate nevoilor tale
Optibac Probiotic zilnic Extra Forte are o concentratie de 20 miliarde de bacterii vii si contine Lactobacillus acidophilus NCFM - cea mai cercetata tulpina acidophilus din lume. Este probioticul ideal pentru persoanele care au urmat un tratament indelungat cu antibiotice, se confrunta cu alergii sau afectiuni digestive. Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Un simplu simplu obicei ar putea ajuta la evitarea infecțiilor urinare
  • De ce ibuprofenul nu este indicat în tratamentul infecțiilor urinare la femei?
  • Semne și simptome de infecție urinară pe care trebuie să le recunoști
  • Legumele proaspete și salata - un pericol pentru sănătate?
  • De ce fac atât de des infecții urinare?
  • Este sucul de merișoare eficient în infecțiile urinare? Ce spun studiile
  • Cele mai bune metode de a preveni infecțiile urinare
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.