Infectie vaginala de la prezervativ?

22-04-2009
Andrei2150
Nu este medic/terapeut
Andrei2150
Buna ziua as dori si eu sa stiu daca se poate face o infectie vaginala care cica se transmite pe cale sexula de la simplu fapt ca am facut sex cu prietena si am folosit prezervativu. Ea mi-a zis ca de la prezervativ a facut dar eu sunt in dubiu si daca nu deranjez se poate sa imi spuneti si mie o lista detaliata cu motivele. ma scuzati dar fierb de nervi.
5 comentarii
1
22-04-2009, ora 12:47
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
De la prezervativ poti sa ai doar o reactie alergica dar o infectie se transmite de la organele sexuale.
1
22-04-2009, ora 12:55
Andrei2150
Nu este medic/terapeut
Andrei2150
Ca sa inteleg infectia se poate lua doar prin contact sexual altfel nu se poate lua nu ? Alte modalitati nu exista ?
1
22-04-2009, ora 14:49
iuliutz
Nu este medic/terapeut
iuliutz
Despre ce boala este vorba? ce simptome acuza?
1
22-04-2009, ora 23:12
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
hmm..nici eu n-am mai auzit pana acum sa faci o infectie vaginala de la prezervativ...Dar nici nu te pot asigura ca a avut un lat contact sexual...MAi exact ce simptome are?
0
28-09-2022, ora 09:04
Alina Miruna
Nu este medic/terapeut
Alina Miruna
Buna ziua, am 20 de ani. Acum 3 zile, am avut un contact sexual cu iubitul meu cu prezervativ, și de doua zile am niște mâncărimi vaginale, sunt umflata puțin și ma doare în zona vaginala, prietenul meu are aceleași simptome, doar ca este iritat, de la ce este, sunt foarte speriată, mâncărimile persista mereu.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: