Infectii urinare

10-11-2009
Nectaria
Nu este medic/terapeut
Nectaria
Bunaziua! E posibil sa ai avorturi menstruale repetate de la infectie urinara cu E. Coli? La ultimele analize mi-a iesit VSH 35, colesterol 220. La Elicobacter mi-a iesit Negativ pentru ca luam antibiotice. Am si un colecist malformat, moderat marit, cu peretii ingrosati si la rinichi putin nisip cu microcalculi. Am primit di nou o schema de antibiotice. Am luat f.multe in ultimii 4 ani si nu stiu daca o sa reusesc vreodata sa scap definitiv. Beau multe lichide si tot nu reusesc s-o combat. Se poate sa iau infectia de la sotul meu sau numai eu sun problema? Va multumesc!
3 comentarii
0
16-11-2009, ora 15:23
Florin199
Nu este medic/terapeut
Florin199
Buna ziua!

As avea si eu o intrebare pentru dumneavoastra care ma macina de ceva timp.Urinez foarte galben...mai inchis asa...dar nu ma ustura nimic nu ma doare nimic...nu cred ca am nici o problema, dar nu imi place cand vad aceasta culoare...m-ati putea ajuta ?

Va multumesc
0
17-11-2009, ora 14:31
oanca
Nu este medic/terapeut
oanca
am si eu o problema mi sa umflat pielea de pe penis cand ma urinez ma ustura ji cand ma spal tot la fel ar putea sa fie de la o pereche de chiloti pe care am spalato si nu am clatito bine nu imi curge nimic galben mati putea ajuta???

va multumesc
0
17-11-2009, ora 18:57
Nectaria
Nu este medic/terapeut
Nectaria
Scuze dar pentru florin si oanca cred ca ar trebui sa posteze cu un titlu separat nu la raspunsuri pentru nectaria!
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce ibuprofenul nu este indicat în tratamentul infecțiilor urinare la femei?
  • Semne și simptome de infecție urinară pe care trebuie să le recunoști
  • De ce fac atât de des infecții urinare?
  • Este sucul de merișoare eficient în infecțiile urinare? Ce spun studiile
  • Cele mai bune metode de a preveni infecțiile urinare
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.