Intarirea sistemului imunitar cu Noni sirop.

04-05-2011
vacaru nicoleta
Nu este medic/terapeut
vacaru nicoleta
Buna ziua,
nu stiu cui sa ma adresesz deoarece nu am mai gasit aceasta rubrica.Am un baietel de 4 ani care are o imunitate ff scazuta, am incercat cam tot ce se poate si am ajuns la Noni.
Stie cineva daca a dat randament, cat se administreaza la copii in varsta de 4 ani, are 15 kg.
Nu manaca foarte bine, nu imi ia in greutate, se imbolnaveste des.
Parima boala a copilariei a facuto la 7 luni varicela, la 8 luni a facut un pojarel, a facut 3 otite nu grave dar le-a facut, raceli nu le mai stiu numarul, nas infundat, scarlatina acum 3 saptamani.

Astept un raspuns din partea dvs. oricine ati fi.

multumesc.
1 comentarii
0
05-05-2011, ora 19:03
Dr. Laura Palii
Psihiatrie, Bucuresti
Dr. Laura Palii
Sucul NONI, care nu este altceva decat un suc al unui fruct este cu adevarat bun daca se consuma in cantitati mari si perioade foarte lungi de timp. Altfel nu prea are efecte.
Pentru ridicarea imunitatii mergeti la o salina mecanica si o sa vedeti miracole. Pacientii mei care vin de acolo imi spin povesti uimitoare si eu sunt obligata sa-i cred, deoarece vad evolutia copiilor.
La fel pentru ridicarea imunitatii: 1-2 oua crude de prepelita dimineata pe stomacelul gol timp indelungat.
Multa sanatate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • O pastilă care imită sistemul imunitar
  • Un nou pas spre crearea unui medicament pentru tratarea rapidă și completă a alergiilor
  • Mediul, mai important pentru sistemul imun decât ereditatea
  • Efectele benefice ale soarelui asupra sistemului imun
  • A fost descoperită o substanță ce acționează asupra sistemului imunitar precum adrenalina
  • Probioticele și sistemul imunitar
  • Modificările sistemului imunitar pot promova îmbătrânirea sănătoasă
  •