Interpretare analiza D-dimeri

18-06-2018
Edit g
Nu este medic/terapeut
Edit g
Buna ziua, sunt insarcinata in 32 de saptamani cu trombofilie ereditara, urmez tratament de la inceputul sarcini cu fraxiparina de 0, 4.Mi sa cerut de catre doctorul ginecolog sa imi fac analizele de D-dimeri, rezultatul fiind: 1, 34 mg/L ( < 0, 50 ), Analizele le-am facut la bioclinica.Va rog imi puteti sune daca valoarea este prea mare si ce trebuie sa fac daca este prea mare ca sa nu afectez cresterea fatului sau sanatatea mea.Va multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns