Interpretare analiza D-dimeri
Buna ziua, sunt insarcinata in 32 de saptamani cu trombofilie ereditara, urmez tratament de la inceputul sarcini cu fraxiparina de 0, 4.Mi sa cerut de catre doctorul ginecolog sa imi fac analizele de D-dimeri, rezultatul fiind: 1, 34 mg/L ( < 0, 50 ), Analizele le-am facut la bioclinica.Va rog imi puteti sune daca valoarea este prea mare si ce trebuie sa fac daca este prea mare ca sa nu afectez cresterea fatului sau sanatatea mea.Va multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 1Col uterin scurt
- 1Va rog, ajutor! Fructe de mare crude in sarcina!
- 0Medici București nasteri stat
- 1Ajutati-ma cu aceste analize
- 1Lama lichidă în fundul de sac Douglas 2.31/1.11 cm
- 1Rezultat amniocenteza
- 1Omfalocel în sarcina 10 săptămâni
- 1Toxoplasma in sarcina
- 1Ciclu in prima luna de sarcina
- 1Sarcina oprita in evolutie