Interpretare analize
Bună ziua. În urma unor analize fetiței mele de 11 ani...unele rezultate sunt cu semnul întrebării. La medicul de familie nu am cum sa ajung pentru ca nu are înlocuitor dânsa fiind bolnavă!Revin la rezultate : la examenul complet de urină au ieșit corpi cetonici 15mg/dl- negativ, iar flora microbiana frecventă!La biochimie fier seric 164 destul de mare(precizez că am făcut un tratament cu magneziu și calciu 3 luni)calciu și magneziu în parametrii normali. Ceva sfaturi?Mulțumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 3Tuse lătrătoare fetiță de 10 ani
- 1Copil 8 ani picături greșite în ochi
- 1Intrebare temperatura luata sub brat la copi
- 2Dureri frecvente de cap - un fel de tic?
- 0Viroza sezon - tusea nu trece
- 0Encoprezis fetita de 8 ani și jumatate
- 1Erectia la copii
- 3Bilurubina totala si directa crescuta
- 1Stare de rău fetita de 11 ani
- 1Greutate copil 6 ani și 7 luni