Întrebare pentru medicii specialiști.De ce dati bir cu fugitii când e nevoiee de voi??

29-01-2021
Verno
Nu este medic/terapeut
Verno
De ce fugiți de covid așa tare încât nu se mai găsesc nicăieri la privat medici pneumologi in Galați Toți dați bir cu fugiții și din spitale și din clinici din cauza cor navirusului.Si va întreb atat'Bolnavii cronici și cei ce au nevoie de dvs medicii specialiști cum sa se trateze ?Indecși când??In America poate sau in Germania..că în România medicul e mai speriat de virus decât în simplu pacient.
Asta de mai sus va spune un amator medical ce daca ar fi medyc n-aar da bir cu fugiții că nici Iisus nu a fugit de cei ce aveau lepra ci i-a vindecat.Spre deosebire de voi care mai și sunteți plătiți pentru munca de vindecare nu că Iisus care nu era platit și făcea totul din mila si dragoste spre deosebire de voi care abia așteptați să treacă timpul sa plecați acasă, țineți un pacient puțin timp în cabinet și când vine o greutate, un moment greu pentru umanitate și oameni în privința sănătății, voi sunteți primii care dați bir cu fugiții și va gândiți numai la voi și bani desi ati făcut un jurământ al lui Hipocrate care zicea acolo niște lucruri morale și legate și de Dumnezeu.De asta zic că Adevăratul Doctor e Iisus Hristos, nu medicii care fug când trebuie sa ajute.
PS:Am avut nevoie de un medic pneumolog și am sunat la vreo 10 clinici private mari, cunoscute.
Nu am găsit niciunul și nu pentru că erau ocupate locurile ci pentru simplul fapt că medicii pneumologi au dat bir cu fugiții și nu mai lucrează acolo, pe timpul pandemiei și chestia asta e valabilă și la alte specialități nu numai pentru pneumologie.
Deci dragi medici, daca tot dați bir cu fugiții mai bine va luați și o meserie noua mai puțin expusa la covid și îmbolnăvire, lăsați medicina pentru cei care chiar vor sa ajute oameni?Ce ziceți?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.