intrebari fara raspuns

01-04-2012
naturaverde
Nu este medic/terapeut
naturaverde
atunci cand se pun intrebari de medicina mai complicate nu este nimeni capabil sa raspunda de pe acest forum, cand se intreaba niste banalitati vezi zeci de raspunsuri, sa inteleg ca medicii care trebuie sa raspunda aici ori habar nu au decat de pastile de raceala ori sunt niste vraci.
5 comentarii
0
01-04-2012, ora 18:38
nekunoskuta
Nu este medic/terapeut
nekunoskuta
...ori nu au timp ori nu-si dau interesul.

Partea rea e ca oricine dar sfaturi ""medicale"", unele extrem de gresite, care sunt urmate orbeste si pot cauza mai mari neplaceri.
0
01-04-2012, ora 20:21
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
dragele mele, acest forum nu garanteaza ca toate intrebarile vor primi raspuns.
medicii sunt in numar mic, n-au nici-o obligatie fata de forum si presteaza cand au timp sau cand nu sunt jigniti.
cei care posteaza va impartasesc din experienta lor.
nu este normal sa ne tratam la indicatiile unui forumist, trebuie sa consultam neaparat un medic.
eu personal am primit numai sfaturi care m-au ajutat.
o seara minunata,
0
02-04-2012, ora 21:05
naturaverde
Nu este medic/terapeut
naturaverde
eu nu am cerut consultatii am intrebat doar daca medicamentele in satare de cercetare se pot administra pacientilor, nu vad unde am jignit!!!, iar daca, tu cumva te simti jignita te rog sa im i spui cu ce am gresit (desi nu cred), si apoi nu cred ca estre o intrebare atat de grea, avand in vedere ca au studii medicale, dar totusi NIMENI NU STIE SA RASPUNDA!!!!
0
02-04-2012, ora 23:01
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
@naturaverde,...reciteste postarea.-, nu vad unde ai scris de medicamente in stadiu de experiment...

nu ma simt jignita, dar ti-am spus ca sunt putini medici si de f.multe ori sunt jigniti...

medicamentele experiment se pot administra unui pacient cu consimtamantul scris al acestuia si asumarea riscurilor..orice medicament are si riscuri..

seara buna,
0
03-04-2012, ora 22:24
naturaverde
Nu este medic/terapeut
naturaverde
pai eu am mai pus trei intrebari despre medicamentele in stadiul de cercetaresi nu mi-a raspuns nimeni si de aia am zis ca NIMENI NU RASPUNDE, pentru ca nu era o intrebare care sa imi poata raspunde oricine, ca daca intrebam ceva de raceala( de ex.) sunt sigura ca primeam zeci de raspunsuri, avand in vedere ca romanii isi cumpara medicamentele in functie de reclama, iar cand e ceva serios stai ca prostul si astepti si pui de trei ori o intrebare la care raspunde cineva si apoi te intreaba, , nu vad unde ai intrebat" specific romanesc toti suferinzi de sindromul DOREL
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.