iritatii, mancarime atroce in urechea dreapta

08-06-2009
marusca.nec@gmail.com
Nu este medic/terapeut
marusca.nec@gmail.com
De mai bine de o luna a trebuit sa folosesc, in convorbirile telefonice mobile un bluetooth, pe care l-am tinut la ureche mai bine de o ora.S-a repetat povestea si dupa doua zile, si dupa alte trei.De atunci am ramas cu o mancarime atroce in interiorul urechei drepte, desi ce folosisem era nou din magazin.Nici spalaturile, cu apa calda, cu ser fiziologic cu ser antibacterian nu au redus aceste mancarimi.Ce pot face, in aceasta situatie, mai ales ca trebuie sa vorbesc in continuare la bluetooth? Multumesc
4 comentarii
0
10-06-2009, ora 23:40
laurasaed
Identitate neconfirmată
laurasaed
Consulta un ORL-ist.

Laura Saed
Psihoterapeut
0
11-06-2009, ora 12:02
marusca.nec@gmail.com
Nu este medic/terapeut
marusca.nec@gmail.com
Multumesc de raspuns, dar atunci de ce mai aveti, acest forum de intrebari?Stiam si eu ca trebuie sa merg a orl-ist, dar atunci nu vad destinatia acestui forum.Si eu nu am nevoie de psihoterapeut ca eu sunt psiholog.Intrebarea mea era pentru un medic, de fapt.
0
11-06-2009, ora 20:57
laurasaed
Identitate neconfirmată
laurasaed
Pentru ca nu sunt medic, dar raspund pe acest forum, v-am ajutat in limitele competentei mele.
Va doresc succes, ca un medic sa vada mesajul dvs si sa va raspunda.
Numai bine.

Laura Saed
Psihoterapeut
0
24-08-2009, ora 01:14
imihaela52
Nu este medic/terapeut
imihaela52
d-na marusca, nu stiu daca va ajuta cu ceva, dar o sa va spun ce am patit eu.si eu am avut mancarimi atroce in urechea stanga, senzatie de ureche cu impuritati, ureche infundata.din cauza ca mancarimea era permanenta, zilnic, de 2-3 ori pe zi o curatam cu vata si apa oxigenata.exagerand cu igiena urechii si pt ca doar asa incetau mancarimile pt putin timp.in feb anul acesta timp de 3 zile nu am putut sa mai mananc.vomam si apa si aveam puternice tulburari de echilibru.ajunsa in urgenta, am fost diagnosticata cu sindrom vestibular.ce se intamplase de fapt?mancarimea era dati de o otita, zelul meu de a m-a curata in urechi a dus la inflamarea nervului vestibular si mi-a perforat timpanul.nu ignorati mancarimea urechii pt ca poate sa anunte ceva destul de grav.nu incercati sa mai introduceti apa sau alte substante in ureche pt ca nici nu stiti cat rau vafaceti.sanatate va doresc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: