Leucemie sau alt cancer ? | Forumul Medical ROmedic

Leucemie sau alt cancer ?

16-12-2022
valentin12
Nu este medic/terapeut
valentin12
Buna, rog fara misto sau glume prste, sunt intr-o stare cam nasoala mai ales ca o duc prost cu banii,

Recent am facut analizele si mi-a iesit:
Eonzofile marite 7 din 0 - 5 %
Hematocrit scazut 38 din 40 - 50 %
Glicemie scazuta 70 din 74-106

Nu am avut vreodata probleme de sanatate, nu am vrun fel de alergie ori paraziti

Mai ramane leucemie si cancer care pot indica aceste 3 valori, toate impreunate pot indica anume cancer

Vreau doar sa fac sarbatorile linistit, sau macar sa stiu ca am cancer sau leucemie

In tara unde sunt acum, la generalist nu te trimite nicaieri pana ajungi sa ai simptome grave, eu nu am niciun simptom

Astfel va trebui sa merg sa verific singur daca am leucemie sau alt cancer, intrebarea este :

Ce analize ( TOATE) pot face pentru a depista CLAR daca am leucemie sau alt tip de cancer in organism ?

Va rog, e cat se poate de serios
Multumesc
3 comentarii
0
16-12-2022, ora 17:24
valentin12
Nu este medic/terapeut
valentin12
Rog raspuns
0
16-12-2022, ora 17:51
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Buna. Un medic hematolog va poate indica aceste analize, daca el considera ca e nevoie. Incercati consultatie online*.

(modificat de admin)
0
16-12-2022, ora 21:28
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
"" ln tara unde sunt acum, la generalist nu te trimite nicaieri pana ajungi sa ai simptome grave, eu nu am niciun simptom ""


Dupa cum se vede analizele sunt la limita de jos a valorilor, nu e nici o problema , te sperii degeaba, repeta analizele la alt laborator si vei vedea ca sunt bune. Daca tu te simti bine ce te-a apucat de ai astfel de intrebari, tu sti cum se manifesta leucemia si cancerul si ce simtome groaznice are ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.