Lifting mamar cu reductie si implant.cu asimetrie intre marimea sanilor

28-09-2021
yda.10
Nu este medic/terapeut
yda.10
Buna dragilor ! Acum 3 saptamani am avut mult asteptata operatie lifting cu reductie si implant mamar.
S a folosit arion 320 stanga si 350 dreapta. Momentan asimetria dintre ei desi este inca viziba nu mai este totusi ca la inceput maxim vizibila. Initial m am speriat si totusi inca mai sper sa nu ramana mult vizibilita desi este cea mai mare temere a mea.
Sanii imi plac enorm, am visat si asteptat o gramada de timp pana sa ajung sa ma operez, mai exact la 2 ani de la nastere dula ce am slabit brusc si sani la fel ramanand cu niste piei atarnate si aproape de buric la doar 25 de ani.
M am operat la domnul doctoe Chawi Youssef la world estetica, am tot studiat piata si cazurile in ultimii2 ani astfel incat sa ma pot decide unde anume e cel mai bine sa fac asta. Evident m am lovit de cateva refuzuri in privinta problemei mele cu prima operatie de lifting cu reductie si asadar am ramas si m am progrmat la dansul.
Reconstructia sanuluj ca si formar arata foarte bine si desigur si zona sfarcurilor reconstruita arata fenomenal fata de ce aveam eu, nu stiu cum sa postez poze momentan pe acest forum. Momentan si cicatricile atata ok, de azi incep sa folosesc contratubex pentru cicatrici. Intrebarea mea este daca s a mai confruntat cineva cu caz ca si al meu?
Domnul doctor spune ca peste6/9 luni vom vedea rezultatul final si la nevoie imi schimba implantul din sanul asimetric
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sân tuberos și mastopexie
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.