M am vindecat de HPV -18

30-08-2020
Anemona92
Nu este medic/terapeut
Anemona92
Mi s a făcut testul papiloma-virus in Noiembrie 2017 m ia ieșit pozitiv, Doctorita nu m ia zis nimic că testul a iesit pozitiv, m ia repetat testul in Martie și m ia facut si colposcopie aveam displazie de gradul 3. Și ma trimis la o secție specială ce se ocupă cu cancerul genital la femei (sunt in Germania). Doctorița mea m ia zis sa merg la (Zytoschstunde) la secția speciala ca am cancer de gradul 3. Experiența asta a fost una din cele mai grele momente din viata mea. Vreau sa va liniștesc și să vă zic ca displazie de col înseamnă cancer la nivel celular, deci e începutul începutul. Am ajuns la secția specială dupa 3 luni, mai repede nu sa putut, dar bunul Dumnezeu și Maica Domnului m au întărit și pe când am ajuns aveam displazie grad 2. Mi s a făcut o intervenție cu un laser special ( fara anestezie, m ia topit tesutul bolnav numai atat cât a fost nevoie) ma durut dar a durat 3 Minute, și asta pentru că am oprit-o eu pe doctorița, dacă nu o opream eram gata in câteva secunde. Pe urma am început terapia de întărire a sistemului imunitar. Paraclisul către Maica Domnului, Cătină cu miere am facut câteva cure, Lăptișor de Matca, Ceaiuri pentru imunitate (dar nu exagerat) am mâncat carne o data la 2 săptămâni sau poate la o săptămână. Am renunțat la mezeluri, dulciuri, țigări, anticoncepționale, mâncare la conservă, semipreparate, Fastfood, am mâncat cât de sănătos am putut și am știut. M am rugat mai mult, m am bucurat mai mult de viață, am văzut că pământul poate fi un rai dacă noi vrem să l facem. M am făcut cu mir pe burtă jos. După un 2 ani l am întrebat pe medicul meu dacă mai am HPV el m ia zis că nu crede ca virusul trece vreodată.. i am zis sa ma testeze și testul a ieșit negativ.. am mers la control să vada daca celule canceroase au revenit dar nu m a testat de HPV decât atunci când am cerut eu. Sunt HPV frei cum zic nemți, deci m am vindecat și de asta. Am vrut să vă scriu să nu i credeți pe medici când va zic ca nu scăpați de virus niciodată, eu am scăpat, și dacă mai căutați, mai găsiți fete pe internet. Dumnezeu să vă întărească să treceți peste această încercare. "Dumnezeu nu ne bate pe noi, bate pacatele din noi"
4 comentarii
0
30-08-2020, ora 17:01
360
Nu este medic/terapeut
360
ma bucur sa stiu ca ai reusit sa treci peste o experienta grea. e bine ca ai impartasit cu noi reteta succesului tau
0
21-05-2022, ora 10:08
Anemone92
Nu este medic/terapeut
Anemone92
Buna, in ce zona stai in Germania? Si la ce medic ai fost?
Am facut un test hpv, acum o luna si mi a iesit hpv 52 pozitiv cu Hsil de grad inalt. Sunt de putin timp in Germania si nu stiu in ce direcție sa merg...
0
21-05-2022, ora 13:37
Anemona92
Nu este medic/terapeut
Anemona92
Bună, eu eram în Leipzig. Am fost la Domnul Doctor Tom Kempe, și la uni klinik. Domnul Doctor ma ajutat mult în perioada aia. Eu îți recomand să mergi la o clinică mai mare.. caută pe grupuri pe Germania. Dacă ți-e greu și nu te descurci caută un socialmitarbeiter( asistent social). Dacă ești in Sachsen te pot ajuta eu, eu locuiesc în apropiere de Zwickau. Caută-mă pe Facebook Anaid Teapa
0
21-05-2022, ora 17:33
Anemone92
Nu este medic/terapeut
Anemone92
Ti-am dat cerere pe faacebook. Mulțumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce diferenţiază infecţiile HPV care dispar de cele care preced cancerul?
  • Vaccinul HPV a redus riscul de infectare cu 90% în ultimii 10 ani
  • Cum să ne protejăm mai mult copiii - vaccinarea antiHPV
  • Vaccinul antiHPV e recomandat și la băieți
  • Vaccinul HPV crește șansele de concepție la femeile ce au avut în trecut boli cu transmitere sexuală
  • Sexul a devenit mai sigur pentru toată lumea, datorită unui program de vaccinare
  • Australia ar putea deveni prima țară care a eradicat cancerul cervical
  •