Mana in gips

06-07-2018
Roberto7654
Nu este medic/terapeut
Roberto7654
Buna ziua, am căzut acum circa 5 zile la fotbal, in pumn sa zic așa. Am fost la urgentă mi s a spus ca trebuie sa stau cu mana in gips între 5-7 zile Am primit și antiinflamatoare sa le iau etc. Am stat cu mana in gips pana astăzi (5 zile) și fără gips simt o durere suportabila in zona afectată, dar ma doare destul de tare atunci când încerc sa închid pumnul.. mana a fost in gips circa 5 zile. Ce trebuie sa fac, e normal?
2 comentarii
0
06-07-2018, ora 11:41
Roberto7654
Nu este medic/terapeut
Roberto7654
Durerea mea este doar la degetul mediu, sus la “osul mare” cred ca așa se numește.
0
07-07-2018, ora 00:22
Roberto7654
Nu este medic/terapeut
Roberto7654
Am reușit sa citesc pe aceea foaie, și scrie sa stau cu ghipsul între 5-7 zile și la diagnostic scrie “ contuzie mana stânga. Ma gândesc ca eu practic dacă as avea contuzie ar fi la degetul mediu la osul mare, nu mi a fost pus diagnosticul corect ? Și am stat cu ghipsul degeaba ? Eu nu am avut nici măcar puțin ghips pe partea afectată, ghipsul a fost pus pana la mijlocul antrebratului și pe palma paana la sfârșitul degetelor, însă unde ma durea cu adevărat era doar pansament.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul