melanom malign

11-07-2010
vera81
Nu este medic/terapeut
vera81
sora mea a fost operata acum 3 ani de malanom malign. nu a fost necesara terapia cu citostatice, iar acum e bine. nu e indicat sa se expuna prelungit la soare, la curentii de joasa tensiune si statiuni balneoclimaterice.
anul acesta vrem sa mergem la marea mediterana pt o saptamana. ma intrebam daca ionii din mare si razele ultraviolet i-ar dauna.
va multumesc anticipat
3 comentarii
0
18-07-2010, ora 15:45
vera81
Nu este medic/terapeut
vera81
nu poate nimeni sa-mi raspunda?
mai avem o saptamana si plecam la mare si sunt ingrijorata!
va rog sa-mi raspundeti, altfel tot concediul il vom petrece in casa si n-o sa ne putem bucura de mare
astept raspuns si va multumesc daca o faceti
0
18-07-2010, ora 16:55
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Razele ultraviolete ii vor dauna sigur !!
Cel mai bine ar fi sa nu se expuna DELOC la soare !!
0
08-09-2010, ora 16:03
oinut
Nu este medic/terapeut
oinut
buna ziua, va rog mult imi puteti da detalii despre aceasta boala acum doua zile mama a fost trimisa de la un spital de dermatologie la spitalul fundeni fiind suspecta de melanom maling.avea decand ma stiu eu o aluna maricica in spate dar care nu o durea, nu o ustura nimic pana acum cateva zile cand fetita mea din greseala a rupt-o cu unghia si a inceput sa ii curga un lichid deacolo.e espriata foarte rau ca are cancer ca moare.as vrea sa stiu cat de grava este aceasta boala ce urmari are simtim ca innebunim cu toti pana zilele urmatoare cand vom avea un raspuns clar.multumesc

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: