Melanom malign cu metastaze limfatice

18-12-2013
blindsenses
Nu este medic/terapeut
blindsenses
Buna seara!

Acum 2 luni am fost diagnosticat cu Melanom malign de gradul III. In urma cu aproximativ 4 luni am avut o umflatura cu un diametru de 8 mm pe umarul drept. Deoarece medicul dermatolog a crezut ca este un hemangiom, l-a extirpat chiar in aceeasi zi. Imediat dupa operatie medicul a constatat ca este altfel de tesut decat ce credea dansul si m-a sfatuit sa-l trimit in Bucuresti pentru analize mai amanuntite. Zis si facut! Dupa aproximativ 2 luni, am primit raspunsul: Melanom Malign, tumora de gradul 4 cu metastaze de gradul 1 la nivelul oaselor. Urmeaza sa incep tratamentul cu citostatice intr-o saptamana, insa de 2 saptamani, am niste dureri cumplite in zona unde tumora a fost extirpata iar mai nou de aproximativ 5 zile au inceput sa-mi apara umflaturi similare cu prima tumora, umflaturi ce par sa se extinda pe zi ce trece. In momentul de fata am 6 umflaturi de cca. 2 cm ce sunt dispuse in jurul zonei in care a fost prima tumora. De asemenea tin sa precizez ca au o culoare roz inchis spre mov si au inceput sa faca pungute cu lichid ori pe margini ori in centru.
M-ati putea ajuta, spunandu-mi ce ar putea fi sau daca a mai trecut cineva prin astfel de etape?


Va multumesc!
8 comentarii
0
19-12-2013, ora 09:47
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Cred ca manifestarile pe care le descrieti sunt in cadrul bolii diagnosticate. Trebuie sa urmati foarte exact tot tratamentul pe care vi-l recomanda oncologul. In plus, ceea ce ati putea face este sa apelati si la un medic homeopat din orasul dumneavoastra. Tratamentul homeopat ar fi un tratament ajutator pe care sa-l faceti pe langa tratamentul oncologic care vi se recomanda. Sfatul meu este sa informati medicul oncolog de intentia de a face si un tratament ajutator homeopat si sa-l faceti cu acordul lui.
dr Petre Muresan
0
19-12-2013, ora 23:33
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ blindsenses

Manastirea Radu Voda, Bucuresti, luati ulei de la candela Sfantului Nectarie cu care va ungeti in fiecare seara.
40 acatiste ale Sfantului Nectarie Taumaturgul, vindecatorul de cancer.

A vindecat in cadrul parohiei la care merge tatal meu, o doamna cu metastaze, gradul IV, cancer.
Este prin excelenta vindecator de cancer. Toate cartile cu minuni despre el, contin multe vindecari de cancer.

Cu multa credinta. Fara nici un fel de dubiu. Sfintii sunt grabnic ajutatori.
0
20-12-2013, ora 13:08
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
Excelente ambele sfaturi primite !
Daca e vorba de cancer si homeopatie atunci va recomand pe dr Lungu Gabriel care are niste remedii homeopate originale din minerale, utile probabil pt drenajul limfatic, care este parte importanta a sistemului de aparare a organismului !

Blindsense exista un remediu f simplu pt a trata acele melanoame aparute ! Tamponati acele pungute de lichid aparute cu un betigas steril cu vata inmuiat in tinctura de iod de concentratie 7 % ! Ca sa nu usture f tare puteti da intai cu putina lidocaina sau cu xilina dupa ce in prealabil dezinfectati locul cu spirt sau apa oxigenata, apoi se puncteaza f constiincios de mai multe ori pe zi ( pana la 20 -30 de ori) acele pungute cu lichid care supureaza ! Tinta este ca acestea sa se sparga si tinctura (impreuna cu xilina) sa patrunda in toata masa fiecarui melanom in parte si sa-l distruga de la suprafata spre adancime prin formarea de cruste succesive care se lasa sa se usuce singure si sa se vindece natural !
Daca incepeti de astazi pana de Boboteaza ar trebui sa fiti vindecat in mare masura !

Tineti post si cititi acatistul Sfantului Nectarie si sa auzim de bine ! Rostul bolilor este acela de a ne indrepta unele comportamente gresite psihologice, alimentare si de alta natura ! Doamne ajuta !
0
21-12-2013, ora 01:42
Terapeut Domitian Ioan Pasca
Terapeut Domitian Ioan Pasca
Recomandarea mea este utilizarea unui extract concentrat din Chelidonium majus (Rostopasca) pentru aplicatii externe si de asemenea intern datorita actiunii antitumorale. De asemenea recomand ca inainte de inceperea chimioterapiei si pe durata acesteia sa se administreze urmatorul tratament: extract de obligeana si de ginkgo pentru a diminua nefrotoxicitatea si ototxicitatea tratamentului chimioterapic si de asemenea extract de nigelia si vitamina C. De asemenea cu pentru proprietatea antitumorala se poate folosi curcumina.
0
21-12-2013, ora 14:25
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
blindsenses, cum a fost pus diagnosticul de "metastaze osoase" ? ce investigatie ai facut pentru asta ?
0
22-12-2013, ora 13:23
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
REVIN cu reusite in timpul tratamentului de chimioterapie cu medicamentul SUTENT : am facut analizele inaintea inceperii a unei noi luni de tratament si rezultatul a fost atat de bun ca si medicul a ramas surprins de rezultat. Pe timpul tratamentului cat si in pauza de 14 zile, medicamentul se ia 28 de zile continue dupa care se face pauza de 14 zile, am luat urmatoarele medicamente si alimente pe care leam cosumat: OMEGA3, SILIMARINA, ESENTIALE, VITAMINA C, LERIDIP PT TENSIUNEA MARITA DATA DE MEDICAMENT, SI CATEODATA CAND ACVEAM ARSURI MARI CARBOCIT, si acum la alimente : APROAPE ZILNIC USTUROI SAU CEAPA, SALATE DE CRUDITATI CU SFECLA, MORCOVI, TELINA, ALBITURA, VARZA ROSIE SI ALBA, BRUXELES, PASTARNAC, FRIPTURA FACUTA IN TIGAIE DE TEFLON FARA ULEI( LA SALATE PUTIN ULEI DE MASLINE SI OTET CU LAMAIE se gaseste in AUCHAN), fara sare, mere, banane, rodii, germeni de grau, cereale cu lapte, lapte ceai de menta si alte alimente pt ca pe timpul acestui medicament trebuie sa se manance normal din toate grupele dar fara grefruit, fara sare, fara sunatoare, fara condimente ( curcumina se conduma cu piper negru macinat pt a se absorbi mai bine de catra intestin). CEL MAI IMPORTANT ESTE STREA PACIENTULUI.
SPER SA MAI VAD SI ALTE REUSITE IN FATA BOLILOR.

SANATATE TUTUROR SI SARBATORI FERICITE.
0
22-02-2014, ora 10:59
simona si
Nu este medic/terapeut
simona si
melanomul se vindeca cu ajutorul terapiei gerson. sper sa va ajute aceasta infomatie.
0
22-02-2014, ora 11:24
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
aceasta informatie e o minciuna, iar cine o disemineaza e un mincinos !

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.