Membrane rupte la 15 saptamani de sarcina.

04-05-2017
Medee
Nu este medic/terapeut
Medee
La 15 saptamani de sarcina am pierdut tot lichidul, asa mi s-a spus la ecograf.Concluzia...bebele nu mai avea nici o sansa.Am stat o saptamana in spital, tratament cu antibiotice dupa care mi s-a provocat avort.Am facut bine? Dupa mine as mai fi asteptat dar mi s-a spus ca exista riscul de infectie.Daca mai aveam lichid, daca se putea face ceva, sa se prinda membranele?! A fost foarte dureros, prima sarcina muuult asteptata..
5 comentarii
0
27-02-2019, ora 16:03
geana86
Nu este medic/terapeut
geana86
buna medee!acum 3 zile mi sa intamplat si mie la 19 saptamani.Este a doua sarcina care patesc la fel.Ai reusit o alta sarcina?
0
27-02-2019, ora 19:40
Medee
Nu este medic/terapeut
Medee
Buna, am ramas insarcinata din nou dupa aprox 6 luni, din nefericire la 7 saptamani a fost un avort spontan, iar de atunci a trecut mai bine de un an si nu am mai ramas insarcinata.Te sfatuiesc sa ceri mai multe pareri si sa nu lasi timpul sa treaca cum am facut eu!!
0
27-02-2019, ora 20:14
geana86
Nu este medic/terapeut
geana86
offf doamne imi pare rau.Eu numai incerc pana nu descoper dc se rup membranele
0
19-08-2020, ora 11:33
Ingeri1226
Nu este medic/terapeut
Ingeri1226
Bună! Din păcate și eu am trecut prin doua pierderi de sarcina în trimestrul doi cu ruperea membranelor. Îmi poți spune dacă ai aflat o cauza clara?Mulțumesc
0
17-12-2021, ora 23:46
Medee
Nu este medic/terapeut
Medee
Din pacate nici acum nu am aflat cauza, s ar presupune ca trombofilia ar fi de vina, am facut cateva analize pt linistea mea si sunt ok dar o alta sarcina nu am mai reusit
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ruperea apei (amnioreea)
  •