menstruatie dupa testul de sarcina (test pozitiv)

10-02-2009
nati83
Nu este medic/terapeut
nati83
Salut. Vreau sa ma ajutati cu sfaturi. Acum 3 zile in urma mi-am facut testul de sarcina fiindca imi intirzia ciclul si din fericire o iesit pozitiv. Insa acum am eliminari inchise la culoare si spre seara mai tare. Mi-e frica sa nu pierd sarcina. M-am consultat prin telefon cu medicul si mi-a spus sa mai astept o saptamina. Mi-e frica sa astept fiindca cel mai mult imi doresc sarcina aceasta. Ce sa fac.Ajutati-ma va rog
6 comentarii
0
11-02-2009, ora 08:42
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Poate fi o menstruatie care vine peste sarcina in primele luni, aceasta isi modifica culoare si consistenta in cazul existentei unei sarcini dar daca va doriti atat de mult un copil sfatul meu este sa mergeti cat mai repede la un ginecolog pt o consultatie
Numai bine!
0
11-02-2009, ora 10:04
daiaconache
Nu este medic/terapeut
daiaconache
cel mai bine ar fi sa mergi la un doctor nu poti sta asa
0
03-03-2009, ora 10:32
miuzet
Nu este medic/terapeut
miuzet
Buna am si o problema daca se poate sa ma sfatuiti si pe mine pt ca nu stiu ce sa mai cred.Pe 20 ianuarie am facut o intrerupere de sarcina si in a 5 a saptamana am avut contact sexual neprotejat.Menstruatia nu mi-a venit iar pe 1 martie mi-am facut un test si a aparut si cea de a 2 a line dar foarte stearsa deabea se vedea si a2a zi am crezut ca mi-a venit menstruatia dar e foarte diferita de cea normala adica mai rozalie si foarte foarte putina.Azi am mai facut un test si a iesit ca primul.Se poate sa fiu insarcinata si sa imi fi venit menstruatia peste sarcina?
0
28-04-2009, ora 10:34
Amalia24
Nu este medic/terapeut
Amalia24
Pe test scrie ca chiar daca linia a 2 a e stearsa e valabila.si din cate stiu dupa o prima sarcina ramai gravida foarte usor daca nu te protejezi.mergi la un medic mai bine.
0
16-10-2009, ora 13:17
lili1990
Nu este medic/terapeut
lili1990
nati poti fi ansarcinata desi ai scurgerile alea de culoaree anchisa pe masura ce trece timpul no sati mai curga cel mai simplu e s mergi l medic.roagate domnului sati protejeze pantecele mai ales k til doresti atat d mult
0
30-12-2017, ora 17:53
Siminat
Nu este medic/terapeut
Siminat
Buna seara am si eu o nelămurire am o întârziere de 6zile mi-am facut două teste unu sure check si unu barza ambele au ieșit pozitive limita de test slab vizibilă dar surpriza azi mi-a venit menstruatia.ne dorim de luni sa facem un bebe si nu vine.e posibil sa fiu însărcinată?Mai am o fetita de 5 ani dar când am rămas cu ea nu am avut nici o sangerare sani până ieri am avut impresia că erau mai tari dar acum parcă nu posibil din cauza menstruatia.E vreo sansa sa fiu însărcinată medicul mi-a spus că dupa o saptamana ce rezultatul testului e pozitiv pot merge la control deci ce fac astept o saptamana sa vad ce se intampla?Va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Ce este ciclul menstrual normal?
  • Fiziologia aparatului genital feminin - ciclul reproductiv
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • Manifestările comportamentale „dictate” de ciclul menstrual
  • Când poți face un test de sarcină?
  • Testul de sarcină care ar putea identifica sarcina gemelară și riscul de avort
  •