menstruatie intarziata sau sarcina?

11-07-2012
yakida
Nu este medic/terapeut
yakida
mentionez ca in martie nu mia venit ciclu/ ultimul contact sexual avandul pe 3 februarie/dupa un cntrl la medic(pe 26.03) mi sa confirmat ca nu este sarcina si mia prescris duphaston/dupa 10 zile mia venit ciclu si a fost unul normal/de atunci am avut in fiecare luna regulat la 27 zile/am dureri f mari in partea stg simt de parca as avea ceva inauntrul meu(miscandu-see mereu.INTREBARE: posibil sarcina???multumesc!
6 comentarii
0
11-07-2012, ora 23:33
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
1.o sarcina ar fi inceput sa se vada dupa atatea luni...si totusi crezi ca s-ar putea sa fii insarcinata
2.un medic iti confirma ca nu esti insarcinata...in continuare, ai dubii
3.ai avut menstruatie regulata 3 luni...si totusi mai ai indoieli
Concluzia???NU ESTI INSARCINATA
Pentru dureri, prezinta-te la un consult...ecografie abdominala si eventual o vizita la ginecolog
0
12-07-2012, ora 07:48
yakida
Nu este medic/terapeut
yakida
Motivul pt care ma ingrijorez este ca: 1. la primul copil, desi am avut ciclu normal, la un cntrl de rutina pe care il efectuam anual la ginecolog, mi s-a spus ca am 3 luni si jumatate de sarcina(astfel am devenit mamica) 2.la al 2 lea copil fiind foarte slaba, fiindu-mi f rau, neputand sa mananc mai nimic, sarcina a inceput sa mi se vada la 5 luni si un pic
va multumesc mult si cu siguranta voi merge la un ginecolog.
0
13-07-2012, ora 16:04
alinasos
Nu este medic/terapeut
alinasos
Buna ziua. Raspundeti-mi va rog daca o radiografie la masea iti poate afecta intarzierea ciclului mentrual?
Va rog din suflet astept rasp!
0
13-07-2012, ora 16:06
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
NU, cu siguranta nu il poate intarzia.
0
08-08-2012, ora 13:02
mihaela485
Nu este medic/terapeut
mihaela485
Buna ziua!
La cate zile dupa contactul neprotejat se poate face testul de urina, pentru a vede daca sunt insarcinata? Cel de urina, am inteles ca dupa 15 zile.
0
08-08-2012, ora 21:06
ionelia88
Nu este medic/terapeut
ionelia88
buna...mi-a intarziat ciclul 15 zile( trebuia sa vina pe 11 iulie si mi-a venit pe 27 iulie), apoi a venit pt 2 zile, prima zi a fost normal, iar a doua zi foarte putin.in toata perioada asta m-am simtit foarte rau, greturi, ameteli, o foame continua (ma trezeam si noaptea sa mananc). Mi-am facut totusi un test de sarcina. dar a iesit negativ, eu totusi ma simt rau, exista posibilitatea sa fiu insarcinata si sa fi gresit testul? totusi testele, am vazut, ca sunt 99% sigure...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce întârzie menstruația?
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •