metoclopramid - in ce caz doza poate deveni periculoasa?

28-12-2009
ariadne
Nu este medic/terapeut
ariadne
poti sa mori de la metoclopramid daca iei in cantitati prea mari?in ce caz doza poate deveni periculoasa?
7 comentarii
0
28-12-2009, ora 17:42
dr.emanuel
Nu este medic/terapeut
dr.emanuel
Nu, nu poti sa mori de la Metoclopramid indiferent ce doza iei. Daca chiar TREBUIE sa te sinucizi de ce nu alegi altceva? Ne poti intreba pe noi! Iti raspund eu cu tot dragul!
0
28-12-2009, ora 17:45
ariadne
Nu este medic/terapeut
ariadne
nu vreau sa ma sinucid dar am o problema cu stomacul
si nu vreau sa exagerez pentru ca am observat ca daca ma doare stomacul si iau metoclopramid imi trece... viata este singurul lucru gratis pe care il am si sa renunt la el as fi prea p.
1
28-12-2009, ora 19:01
dr.emanuel
Nu este medic/terapeut
dr.emanuel
Ce problema ai cu stomacelul?
Nu este clar. Metoclopramidul face sa fuctioneze tubul digestiv corect. Adica, , la vale".
0
28-12-2009, ora 21:12
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
draga dr emanuel, nu crezi ca esti cam cinica? Daca era cineva care voia chiar sa se sinucida?
Nu mi se pare adecvat raspunsul pentru un medic!!!
0
29-12-2009, ora 09:29
dr.emanuel
Nu este medic/terapeut
dr.emanuel
Stimata dna. miu, este adevarat ca mi-am permis o glumita cam deplasata, dar se pare ca interlocutoarea a inteles-o dv. nu.
Daca ati vedea pe cineva ca inghite pastile cu pumnul (cam ca Dr. House din filmul cu acelasi nume) nu i-ati spune in gluma, , ce faci soro vrei sa mori?" Ei cam acesta a fost si sensul dat de mine intrebarii, mai ales ca se DA se poate intampla sa te intoxici cu metoclopramid daca iei fara discernamant.
Cea mai buna solutie este sa faci mai intai investigatiile de rigoare ca sa stii pentru ce il iei si cand.
Si fiti convinsa ca daca imi folosesc timpul raspunzand pe acest forum nu o fac pt. sinucigasi!.Hei, am glumit!
Va doresc o zi senina!
Cu stima
0
11-01-2010, ora 17:08
calogeropoulis aristia
Nu este medic/terapeut
calogeropoulis aristia
draga dr emanuel, acste glume ale dvs denota o instabilitate emotionala, raspundeti mai cu grija la astfel de oamnei!
0
11-01-2010, ora 17:29
dr.emanuel
Nu este medic/terapeut
dr.emanuel
Draga theutokopulis, iti multumesc pentru remarca. Stii s-ar putea sa ai dreptate! Dar fiind atat de fin psiholog, de ce nu le raspunzi tu?
Imi permit sa-ti spun eu de ce. Era vorba de o problema de gastroentorologie, care nu te interesa. Dar avand in vedere bolile psihosomatice, nu-i asa ca devine interesant?
Hei, si chiar asa, de unde interesul acesta ACUM, pentru o intrebare din 28 decembrie?
Te salut cu toata stima si deferenta pentru interesul aratat! (dar sa stii chiar a fost o glumita! poate cu varsta devenim cinici!?)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: