Mi a întârziat menstruația 13 zile

12-08-2018
Larisa.Mihaela
Nu este medic/terapeut
Larisa.Mihaela
Buna ! Sunt foarte agitata in privința menstruației care mi a întârziat 13 zile și deși am avut contact sexual neprotejat cu iubitul meu având o relație mai de lunga durata, care nu a ejaculat in mine, mi am făcut 2 teste de sarcina care au ieșit negativ. Acum întrebarea mea este dacă as putea rămâne însărcinată prin lichidul preejaculator cum am mai tot auzit.. poate suna aiurea dar nu sper sa pot primi un răspuns concret.
1 comentarii
0
21-09-2018, ora 19:49
Ene Neculae
Identitate neconfirmată
Ene Neculae
Buna Larisa!
In general se poate sa ramai gravida si din lichidul preejaculator, insa daca ai facut testul si ti a dat negativ de 2 ori, atunci nu esti gravida.
Am mai intalnit situatii din acestea. Este vorba cel mai probabil de o dereglare la nivel hormonal.
Eu te pot ajuta in acest sens prin terapia Bowen. Aceasta terapie te va regla si hormonal.
Neculae Ene
------------*

(*modificat de admin)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: