microftalmie congenitala

68 comentarii 1 2 3
0
07-05-2013, ora 19:37
nicoletabutarus
Nu este medic/terapeut
nicoletabutarus
buna, am un bebelus de 4 luni. are microftalmie la ochiul stang. ma intereseaza sa aflu unde in tara se poate pune proteza, la ce spital si la ce medic? noi suntem din dambovita.
0
08-05-2013, ora 11:51
bercanflorin
Nu este medic/terapeut
bercanflorin
Buna ziua,

se poate proteza in tara, Bucuresti bulevardul Timisoara, domnul doctor Burcea, este un super doctor, pana la proteza va pune cateva conformatoare, fara culoare (alb), apoi se pune proteza la culoare, noi avem proteza de 2 ani si suntem super nu am crezut ca putem face la noi in tara.

mult noroc,
0
08-05-2013, ora 11:58
bercanflorin
Nu este medic/terapeut
bercanflorin
Va salut pe toti,

Nu am mai intrat pe forum de ceva vreme si doream sa va stiu bine pe toti alaturi de familie, cum a-ti mai evoluat, noi inca nu am schimbat proteza, am fost la doctor si suntem bine, o sa mergem mai des la control pana in toamna nu cred sa trebuiasca schimbata, am crescut mari ne certam, mergem pe bicicleta facem tot ce trebuie la varsta noastra, se apropie gradinita si am o teama, inca nu stie de problema si nu stim daca ar trebui sa-i spunem sau nu sau cum sa o facem...
0
08-05-2013, ora 12:10
bercanflorin
Nu este medic/terapeut
bercanflorin
Multumim frumos, avem nevoie de experiente de genul tau, sa putem gandi cu ani in viitor si sa raspundem cum trebuie intrebarilor lor.

Multa sanatate,
0
07-08-2013, ora 12:29
orza alina
Nu este medic/terapeut
orza alina
buna ziua am si eu o intrebare baietelul meu sa nascut cu microftalmie la ambii ochi si sindromul peters stie cineva un doctor bun pentru ca in franta am fost si nu vrea sa il opereze inca in schimb doctorul mi-a zis ca nu vede numai un pic ajutatima nu mai pot sunt disperata baiatul are acuma un an si 5 luni va multumesc.
0
12-11-2013, ora 14:53
Donna-Felicia
Nu este medic/terapeut
Donna-Felicia
Buna am si eu o intrebare fetita mea s-a nascut cu
anoftalmie ochiului drept adică lipsa totala a ochiului
si binenteles deschizatura este foarte mică am operat-o
deja de 3 ori, ea fiind născută in Nov 2012
si i sau pus 3 Expandere banuiesc ca termenul
medical românesc este comformator. Problema
mea este ca micuta nu deschide ochiul chiar
si după ce i s-a pus proteza poate mă poate
ajuta cineva cu informaţii Va multumesc
0
21-01-2014, ora 19:53
bercanflorin
Nu este medic/terapeut
bercanflorin
Poti sa incerci si la Domnul doctor Burcea parca era pe undeva pe langa Stefan cel Mare


multa sanatate
0
06-01-2020, ora 20:52
AndraA87
Nu este medic/terapeut
AndraA87
Buna seara,

Sunt o mamica a carei fetita de 3 saptamani este suspecta de persistenta de vitros primitiv. Stiu ca este un forum mai vechi insa indraznesc sa intreb..e vreo mamica sau tatic care s-a confruntat cu aceasta problema? Daca da ati operat copiii si unde anume? Va multumesc anticipat.
Adaugă un comentariu / răspuns
68 comentarii 1 2 3

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: