micsorare de sani.. exista riscuri?

04-06-2007
crys_anya
Nu este medic/terapeut
crys_anya
as vrea si eu sa stiu cam ce riscuri am daca mi-as micsora sanii, sunt prea mari si nu ii mai suport.va rog astept raspuns.multumesc
7 comentarii
0
04-06-2007, ora 00:00
Greece woman
Nu este medic/terapeut
Greece woman
Pana iti raspund colaboratorii permite-mi sa-ti sugerez sa te uiti dupa ora22 pe RealityTv, este o emisiune despre operatii estetice facute intr-o clinica faimoasa din SUA si acolo poti vedea si cum se face aceasta operatie!Am vazut ca multe tinere isi fac operatii de micsorare si sunt foarte incantate deci nu cred ca ti-ar afecta daca ai ramane insarcinata pt ca altfel nu ar fi atat de idioate sa-si faca!O sa-ti ramana niste semne usoare, dureri cateva saptamani dupa.In mesajul trecut ai spus si ca esti cam plina si vrei sa slabesti asa ca tie ti-ar trebui si de micsorare si de ridicare!Dr.Constantin Stan am auzit ca-i cel mai bun si in afara de Bacau are o clinica si-n Bucuresti!
0
05-06-2007, ora 00:00
duduta
Nu este medic/terapeut
duduta
dar se mareste riscul aparitiei cancerului?
0
05-06-2007, ora 00:00
crys_anya
Nu este medic/terapeut
crys_anya
asta vroiam sa stiu mai mult ce riscuri sunt, nu o sa-mi trebuiasca si sa-mi ridice sanii ca nu am spus eu ca sunt plinuta, chiar arat numai bine
0
25-10-2009, ora 09:49
mocanita4u
Nu este medic/terapeut
mocanita4u
Buna ziua,
M-ar interesa si pe mine o micsoare a sanilor deoarece sunt foarte mari si datorita acestui incovenient am dureri foarte mari in zona mijlocului, a coloanei si a umerilor datorita sutienului care din cauza greutatii lor imi provoaca niste santuri acolo unde se aseaza breteaua sutienului.
Din cate am tot citit pe net si pe alte forumuri am inteles ca in anumite cazuri (exceptionale) aceasta operatie se poate deconta de casa de asigurari.
Daca ma poate ajuta cineva cu mai multe informatii e bine venit sa o faca. MULTUMESC ANTICIPAT.
PS: poate imi recomandati si un medic bun
0
29-10-2009, ora 23:17
olguta_m
Nu este medic/terapeut
olguta_m
Buna mocanita4u. Am si eu o prietena care a avut aceeasi problema, si intr-adevar s-a operat la spital, in urma cu 2 ani. Avea niste sani imensi. A operat-o d-na dr Brezeanu Cristina la spitalul de arsi. Ulterior m-am operat si eu la ea, dar la mine situatia era exact invers. Eu nu aveam mai nimic, asa ca mi-am pus implante. Doamna dr este un medic foarte bun, si cu siguranta te va ajuta. iti doresc bafta, sa-ti poti rezolva problema.
0
12-02-2015, ora 09:38
tabvar
Nu este medic/terapeut
tabvar
Bună. Sunt şi eu interestra de o operaţie de micşorare a sânilor. Cunoaşteţi un doctor Bun în IAŞI ? As veni şi la Bucureşti, dacă as fi sigura ca dau de un doctor bun.
S-a operat cineva ?
0
17-03-2015, ora 13:40
Dr. Cristian Nitescu
Identitate neconfirmată
Dr. Cristian Nitescu
Operatia de micsorare de sani(reductie mamara), efectuata corect si competent, nu are riscuri majore, nu mai mult decat o banala operatie de apendicectomie.
Cu stima,
Dr. Cristian Nitescu, medic primar în chirurgia plastică şi estetică, doctor în ştiinţe medicale
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum îţi poţi influenţa forma sânilor
  • Modificări ale pielii la nivelul sânilor - cauze posibile
  •