Montare pesar

21-01-2016
teo22
Nu este medic/terapeut
teo22
Dupa un episod de contractii la 25 sapt am facut tratament cu utrogestan si nospa. Ieri, la 32 sapt dr mi.a montat pesar pt ca se scurtase colul si desi nu se deschidea a zis ca e mai bine sa prevenim o nastere prematura, mai ales ca bebe e mai mic cu 2 sapt decat ar trebui. Ce e normal sa simti dupa montarea de pesar? Cand stau în sezut simt o presiune si disconfort, iar aseara am avut niste junghiuri cred...pt ca se simteau mai mult pe oase. Plecau din stanga de la ligamentul rotund si se lasa pe piciorul stang si sold si pe zona lombara se simtea ca o durere de la menstruaţie. Nu puteam sta pe partea stanga sau in sezut pt ca intepa f tare. Dupa 1 piafen s.a mai potolit. Sa fi fost contractie sau dureri obisnuite de sarcina? Sau are legatura cu pesarul?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul