Neuroretinita

02-03-2019
Iriss-
Nu este medic/terapeut
Iriss-
Bună ziua, acum o lună am fost diagnosticat cu neuroretinita. O infamatie la nervul optic, am facut analize, de viruși, bacterii ce ar putea afecta ochiul, toate au ieșit bine, la rmn totul ok la orbite si creier, doar o sinuzita urâtă, cu acumulări mai mari in sinusul sfenodial, am facut operatia de sinuzita, ideea este ca de la oftalmolog nu mi au dat nicun tratament, si am fost la mai multi, ei crezând că am contactat vreun virus ori baterie, însă analizele sunt bune. Situatia la mine este complicată, după problema cu vederea, cam la 3 saptamani am aflat de la medicul de familie ca am tensiunea 19, am fost la cardiolog, mi a spus că e o tensiune veche, după administrarea medicamentelor pentru hipertensiune, am început să văd din nou bine, dar la ochiul drept nu, centrul imaginii este in ceata, pătat dar nu de pete negre, ci pete transparente, o perdea de ceață, ce imi permite sa vad putin prin ea, ca si cum ar fi gaurita acea perdea de ceață. Dacă mă puteți îndruma unde sa mai merg, nu ma pot liniști . Mulțumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.