noduli pe maini

19-02-2008
Fane24
Nu este medic/terapeut
Fane24
am pe corp pe sub piele niste noduli de marimea unui bob de mazare care se tot maresc, altii nu, raman mai mici!!nu ma dor si sunt tari!ma gandesc dak pot sa-i scot cumva, dar nu stiu ce sunt.am fost la medic si mi-a zis ca sunt niste chisturi dar nu m-am multumit.mi-a zis ca nu se pot scoate decat prin operatie.ma gandesc sa nu fie altceva...ce poate fi?
3 comentarii
0
19-02-2008, ora 00:00
Fane24
Nu este medic/terapeut
Fane24
si inca ceva:este periculos sa la scot prin operatie sau cum altfel as putea scapa de ele si de la ce au aparut?oare ca mananc sarat?????sau oare din cauza ca fumez mult ???astep raspuns va rog frumos
0
10-03-2008, ora 00:00
zwinky
Nu este medic/terapeut
zwinky
iti recomand sa citesti cartea Vremea vindecarii de Beata Bishop de la ed. For You. Vei afla acolo cel mai complet raspuns pe care l-ai putea primi. Invata sa-ti respecti corpul si sa-i asculti avertismentele pe care ti le da. Multa sanatate!
0
30-03-2008, ora 00:00
2510
Nu este medic/terapeut
2510
mergeti la medic sa va consulte, la un chirurg e cel mai indicat.e posibil sa fie vorba de niste lipoame care se scot foarte usor.neaparat insa trebuie sa faceti niste analize-o biopsie in special.sanatate!

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.