Nu pot scapa de kg in plus

21-10-2008
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Am scris si ieri dar nu am primit un raspuns si tare as vrea sa stiu daca nu iau o prostie.adica prostie stiu ca este dar cum nu pot scapa de kg am incercat si aceasta ultima varianta.Sunt a 4 zi de superslim, pana ieri imi era bine dar azi deja ma simt aiurea, ale mele sunt aurii, luate din farmacie, am inceles de pe net ca cele originale sunt verzi.Poate cineva sa ma lamureasca, sa nu ma intoxic degeaba si nici sa nu-mi foloseasca.Ce culoare trebuie sa aiba?
12 comentarii
0
21-10-2008, ora 14:15
Dr. Bociu Crina
Obstetrica-ginecologie, Londra
Dr. Bociu Crina
nu ştiu ce culoare trebuie să aibă dar majoritatea pastilelor de slăbit nu fac decât să scoată apa din organism şi nu grăsimea... adică sunt pacienţi cu cantitate mare de lipide în sânge şi se chinuie să ia tratamente cu tot felul de statine şî abia se descurcă... dacă ar fi aşa uşor toată lumea ar lua pastile de slăbit. stai liniştită, nu mai lua pastile pentru că îţi vor deregla de tot organismul şi metabolismul şî mai bine fă exerciţii, jogging... activitate fizică moderată cât de regulată se poate
0
21-10-2008, ora 14:46
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Stiu deja ca fac o greseala, dar asta e ultima solutie.Sunt si o fire mai sedentara plus ca lucrez la birou 9 ore iar cand ajung acas abia daca mai pot face ceva prin casa.Din ce stiu eu m-am ingrasat pe baza hormonala, si nu am mai putut da jos decat prin infometare, solutie care nu-mi mai foloseste acum pt ca am facut si un ulcer.Sunt tanara si nu vreau ca peste putin timp sa ajung obeza.Niciodata nu am fost de acord cu pastilele de slabit dar am citit atatea despre astea incat sper sa ma ajute pt ca alta solutie nu am.
0
21-10-2008, ora 16:21
Dr. Bociu Crina
Obstetrica-ginecologie, Londra
Dr. Bociu Crina
serios fii mai optimistă. şi eu am fost o fire sedentară, dar de când încerc un sfert de oră pe zi să alerg mă simt de mii de ori mai bine. în plus te ajută să te odihneşti să te relaxezi, să te menţii sănătoasă şi să slăbeşti mult mai natural şi sănătos. foarte serios. încearcă şi vei vedea. nu lua pastile pentru că chiar nu fac bine... nu e ultima soluţie... crede-mă. ia-ţi mai bine o bicicletă sportivă şi fă 15 minute seara sau ceva de genu ăsta...
0
21-10-2008, ora 19:12
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
buna arena.eu ti-as recomanda sa folosesti produsele calivita international, am inteles ca sunt foarte eficiente!!intra pe http://www.profituri.ro/calivita.html si acolo o sa gasesti atat produse pt slabit cat si pt tratarea ulcerului si cine stie poate ca vei gasi si alte produse care iti vor fi de folos!!si mie mi l-a recomandat cineva, inca nu am comandat dar o voi face in curand!multa sanatate
0
22-10-2008, ora 08:08
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Multumesc mult pt.sfaturi si indrumari.
0
23-10-2008, ora 22:16
iulyk
Nu este medic/terapeut
iulyk
si eu ma lupt cu kilogramele si am luat si superslim si nu mi-a ajutat deloc.iti recomand produse herbalife am slabit 7 kg si mama mea 15(ka a tinut mai mult)...daca vrey mai multe detalii adaugama pe mess only_m3_iuylk_93. Sper ca am fost de folos
0
24-10-2008, ora 12:01
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Am luat produse herbalife acum multi ani si pe langa ca nu am slabit, dupa ce am renuntat am pus dublu de cate aveam deja.Nu stiu ce sa zic sunt constienta ca si daca slabesc cu superslim ma voi ingrasa la loc.Toate produsele astea comerciale provoaca sindrom yo-yo dar am zis sa mai incerc si asta.Tu ce superslim ai luat?ce culoare?Multumesc mult pt sfat
0
27-10-2008, ora 20:11
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
arena sa stii ca si glanda tiroida poate fi cauza kg in plus!!mai bine cauta un medic foarte bun!!te pup
0
28-10-2008, ora 08:11
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Sunt sigura ca de la tiroida am luat atatea kg.Astept acum sa ma internez, am auzit eu de un medic bun dar e f.greu sa ajung la el.Mi-am facut tsh care a iesit 0, 4 si ft4-3, 33.Analizele ar fi de hipertiroidism dar eu am toate simptomele de de hipo.Medicul de aici nu stie cum se poate asta.Oricum si daca tratez tiroida tot prin fortele mele va trebuii sa slabesc, cred.pup si eu jaquelinne
0
12-11-2008, ora 12:25
irina_fane
Nu este medic/terapeut
irina_fane
BUNA ZIUA, am avut si eu o problema cu greutatea din vina medicamentelor pe care am fost nevoita sa le iau timp de 2 ani si ajunsesem la 84 kg de la 58, am ancercat si eu herbalife care nu au dat nici un rezultat ba mai mult am luat an greutate cu tot cu regim alimentar si cu comenzi lunare de 200 $, am ancercat si super slim varianta din farmacii si nimic dar cele chinezesti chiar au facut minuni am slabit an 4 luni 20 kg !!!!o capsula pe zi dupa un covrig dimineata si an rest niciun fel de retineri peste zi mancam absolut orce sa testez produsu si asa cum am fost sfatuita 2 litri apa plata zilnic, sincer nu ma asteptam la asa rezultat ideea este sa nu va cantariti decat dupa prima luna ancheiata de pastile, capsulele sant ambalate individual an folie argintie si sant de culoare verde cu alb, pe folie scrie super-slim an romana si restu scrie an chinezeste si cutia arata la fel ca cele romanesti din farmacii, regret doar ca nu mai am nr de tel de la prs care mi le procura lunar, acum nu am luat nimic an plus si iau ultima folie o capsula la 4, 5 zile si gata pt ca eu am facut o luna pauza si nu am luat nici un gram an plus mancand orce.sper sa fa fie de folos tuturor informatiile mele.sanatate la toata lumea
0
12-11-2008, ora 12:51
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
pai cred ca am si eu o luna de cand iau.la mine greseala a fost ca ma cantaream in fiecare zi:))sa zic ca am slabit cam 4 kg.am luat o saptamana din acelea galbene si acum am gasit din cele verzi care se vand pe net.Alb cu verde nu am gasit.Mai incerc cu astea poate slabesc eu mai greu.Multumesc de informatie.Sanatate multa si tie
0
17-06-2009, ora 15:04
edi tudor
Nu este medic/terapeut
edi tudor
Am citit parerile voastre despre produsele de la Calivita. Am sa va spun intamplarea mea.
Acum doi ani am nascut o minunatie de fetitza. Dupa ce am nascut am inceput sa ai dureri puternice in capul pietului, care se lasau pe partea cu ficatul si radiau durerile in spate. Initial nu am stiut ce inseamna. Am crezut ca sunt de la sarcina.Crizele au inceput sa se inteteasca si am dat fuga la un ecograf. Dr mi-a zis ca am zeci de pietre la fiere si ca daca nu o scot voi ajunge la fr mari complicatii. Mi-a dat pastile de la farmacie care ulterior au intrat in lapte si a inceput si cea mica sa fac aceleeasi crize. M-am spriat si a trebuit sa o intzarc. Asta se intampla cand ea avea doar 2 luni un pic.
in incapatzanarea mea de a nu soate fierea am aflat de la o prietena ca vin in oras la noi niste medici din Craiova cu niste aparate fr bune. Mi-am facut programare si am m ers ;la consult. Am aflat ca sunt niste aparate debiorezonanta. Dominsoara dr mi-a recomandat aceste produse (calivita). Am tinut tratamentul constiincioasa si acum pot sa va spun ca la 2 ani si ceva nu am cos fierea, pot manca absolut orice si o mai ajut din cand in cand cu o pastila de digestie. Intre timp a ajuns sa fiu membru, adica sa-mi fac card la ei sa pot cumpara medicamentele mai ieftine.
Fiind o persoana care am contact in permanenta cu publicul ( sunt Consilier Juridic) am spus intamplarea mea si altora asa cum va spun si voua. Habar nu am avut ca dand aceasta informatie pot face si bani dupa urma vindecarii mele.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.