nu stiu daca sunt gravida sau nu..

06-07-2011
ela21
Nu este medic/terapeut
ela21
buna..va rog din suflet sa mi raspundeti am 21 de ani parinti nu sunt langa mine si nam cui sa ai cer un sfat am facut un avort acum 3 luni in luna martie pe 25 a acestui an si dupa 2 saptamani mi-am inceput din nou viata sexuala cu sotul meu ciclul menstrual mia venit normal in prima luna dupa acea numai mi-a venit deloc si acum dupa 2 luni am impresia ca sunt gravida am facut un test a iesit pozitiv dar nu stiu sigur daca sunt sau nu va rog sa mi raspundeti
7 comentarii
0
06-07-2011, ora 22:20
lory italia
Nu este medic/terapeut
lory italia
daca dupa un avort nu te-ai protejat si testul e pozitiv e clar ca esti grav
0
06-07-2011, ora 22:21
lory italia
Nu este medic/terapeut
lory italia
scuze am vrut sa zic gravida
0
06-07-2011, ora 23:28
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Nu ati auzit de metode contraceptive?Cum va jucati asa..e posibil sa fii ramas din nou daca testul a iesit pozitiv..nu prea ies fals pozitive...mergi la medic sa-ti confirme...
0
08-07-2011, ora 12:10
mihaelaberea
Nu este medic/terapeut
mihaelaberea
Nu vreau sa fiu rautacioasa, dar de vreme ce au suferit un avort, nu inteleg de ce unele femei nu se protejeaza.Adica, suntem in 2011, sunt atatea metode, nu se poate sa nu se gaseasca una. Si nici nu sunt chiar atat de scumpe(prezervative etc). In 5 ani de cand folosim prezervative nu mi s-a intamplat niciodata sa raman. Cred ca tine totusi si de educatie, dar ma rog.
0
09-07-2011, ora 20:12
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Esti insarcinata din nou, si parerea mea este sa lasi acest copil.esti tanara, ai o familie, un sot care banuiesc ca te iubeste...acum se pare ca e momentul sa devii mamica.
0
20-01-2012, ora 14:16
th3odora
Nu este medic/terapeut
th3odora
Buna ziua,
Am si eu o problema, mai bine spus o nelamurire urmate de vreo 2 intrebari:
In lunile iunie, iulie si august am luat contraceptive; in sept. mia venit menstra pe 12, in oct. pe 16, iar in noiembrie si dec. pe 18 si imi tine cam 5-6 zile, iar dupa calcule reiese ca am un ciclu neregulat de vreo 30-32 zile.
Vreau sa raman insarcinata asa ca dupa calculele de fertilitate a reiesit ca as fi fertila intre 28-29 dec si 5-6 ian si m-am conformat (ca sa zic asa). Acum, intrebarile sunt; pot sa fiu insarcinata, DACA incepand cu 18 ian au inceput niste scurgeri rozali (foarte diluate la culoare), iar cand mergeam la wc imi curgeau... "mace"/"mucus" transparent spre galbui cu urme de sange si mici ghegulete, la inceput (prima zi), iar apoi acele "mace"/"mususi" au devenit de sange, iar scurgerile diluate s-au transformat in sange de culoare normala. Si, daca fac un test de sarcina, este afectat cu ceva rezultatul lui daca am aceste sangerari?
Va multumesc anticipat!
0
20-01-2012, ora 15:56
th3odora
Nu este medic/terapeut
th3odora
Am uitat sa mentionez ca astazi (20 ian.) deja nu prea mai curge. este ok daca maine dimineata fac un test de sarcina?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sarcina după avort
  • Unele antibiotice ar putea fi asociate cu creșterea riscului de avort
  • Dureri de burtă după avort - ce e normal și ce nu
  •