o pată roşie între labiile mici care sângerează şi câteodată ustura

06-06-2014
NutuIoanaAlina
Nu este medic/terapeut
NutuIoanaAlina
Am fost la o consultaţie pentru o pată roşie între labiile mici care sângerează şi câteodată ustura dar medicul mi-a făcut doar ecografie transvaginala plus recoltare şi acum nu ştiu dacă aşa află dacă am ceva acolo sau a considerat că nu e nevoie să se uite.nu pot să înţeleg. Analizele vin intr-o săptămână dar pe mine mă chinuie pata aia roşie şi nu ştiu ce e. Dacă ştie cineva ce ar putea fi va rog să mă ajutaţi cu un răspuns!
4 comentarii
0
10-06-2014, ora 02:06
Dr. Laurentiu Craciunas
Obstetrica-ginecologie, Manchester, UK
Dr. Laurentiu Craciunas
Buna NutuIoanaAlina,

Ce varsta ai? De cat timp a aparut? Ecografia vaginala poate face parte din examenul de rutina, dar nu ajuta la diagnosticarea problemei tale. Mai cere parerea unui medic si explica-i exact la ce sa se uite. Din descriere poate fi o consecinta a unei infectii, posibil virale ? herpes ?.
0
11-06-2014, ora 23:59
NutuIoanaAlina
Nu este medic/terapeut
NutuIoanaAlina
Am 21 de ani. Dar mi-a trecut infecţia sau ce aveam fără să iau absolut nimic. Nu ştiu acum ce a fost dar e posibil să fi luat de la colega de apartament care are o infecţie pentru care ia ovule şi încă un tip de pastile?
0
12-06-2014, ora 00:49
Dr. Laurentiu Craciunas
Obstetrica-ginecologie, Manchester, UK
Dr. Laurentiu Craciunas
Este greu de spus fara sa vad exact despre ce e vorba.
0
23-06-2014, ora 14:03
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

Este necesara vizita la un dermatolog pentru a se putea pune un diagnostic ferm.

O zi placuta!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ecografia transvaginală - indicații, procedură, informații pacient
  •