Obstructie nazala severa

10-02-2014
Anaboc
Nu este medic/terapeut
Anaboc
D-le doctor, va rugam sa ne sfatuiti. Baiatul are acum 3 ani si 6 luni. In martie 2013 a fost operat de polipi ( mariti 90%). La 2 luni obstructia nazala s-a reinstalat asociata cu cate o viroza nu prea grava. ceda la colargol, biorinil, nasonex insa la max 2 sapt dupa ce incheiam tratamentul o luam d ela capat. In noiembrie 2013 am mers la salina Praid. a avut un efect neasteptat de bun asupra lui. Am reluat gradinita si din ianuarie are nasul mereu infundat, cu secretii care nu se elimina. De luni, 3 febr. a acuzat dureri la urechea stanga, inceput de otita. Am administrat la recomandarea medicului ORL-ist nurofen, betabioptal, xyzal, biorinil, colargol. De miercuri, 5 febr. i-a recomandat zinat 125mg. Luni, 10 febr. am mers la control, urechiusa e mai bine, insa mai are secretii care nu ies nici la suflat, nici la aspirat dupa inmuierea prealabila cu ser fiziologic. Va rugam sa ne sfatuiti ce am mai putea face ca sa eliminam secretiile!!!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: obstructia canalului nazolacrimal

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: