operatia de varice - cost?

11-10-2007
osmanica
Nu este medic/terapeut
osmanica
as dori sami spuna cineva cam la ce pret se face o operatie de varice
3 comentarii
0
17-10-2007, ora 00:00
Dr. Halpern Rafael
Chirurgie vasculara, Bucuresti
Dr. Halpern Rafael
In sistemul de stat operatiile de varice sunt gratuite. La cabinetele private operatia variaza intre 400 euro si 2500euro
0
20-02-2009, ora 21:20
Pocahontas
Nu este medic/terapeut
Pocahontas
Buna tuturor! As dori, daca se poate, sa-mi furnizati niste informatii legate de costul unei sedinte de scleretoterapie, in cazul venelor in forma de paianjen (spider veins). Stiu ca numarul venelor injectate intr-o singura sedinta variaza, in functie de marimea si localizarea venelor, si ca, in functie de numarul venelor ce necesita terapie, procedura poate dura pana la 30-45 minute.
Actualmente ma aflu in Statele Unite si as dori sa stiu daca sa fac aceasta interventie aici sau in Romania. Pretul unei sedinte de scleretoterapie aici este de 250 $, la care se adauga pretul solutiei care urmeaza a fi injectata, asta presupune in jur de 50$ in plus, adica 300 $ pe sedinta. Exista medici buni aici, nu-i de zis, insa avem si noi in tara medicii nostri, si fiind o inteventie care prezinta prea putine riscuri, as dori sa stiu la ce suma ar trebui sa ma astept in cazul in care as face aceasta in Romania.
Va multumesc!
0
02-09-2018, ora 22:47
argint.florentina@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
argint.florentina@yahoo.com
Bună seara as dori să mă operez de varice și m ar interesa o clinica bună în București și un preț mulțumesc anticipat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Operatii de indepartare a varicelor
  • Varicele
  • Cum te protejezi de varice?
  • Varicele la tineri
  • Sfaturi pentru persoanele cu varice - aspecte pe care trebuie să le știi
  • Dieta vegetariană, asociată cu o creștere a riscului de varice la bărbați
  •