Pareri dr porumb oradea

15-02-2019
Anna anna1
Nu este medic/terapeut
Anna anna1
Buna fetelor. As dori sa fac o operatie de marire a sanilor si am vazut sani foarte frumosi la dl dr porumb din oradea. Este cineva care a fost operata acolo? Cum sunt rezultatele? Complicatii? Pareri? Multumesc frumos!
19 comentarii
0
26-02-2019, ora 17:53
Ems
Nu este medic/terapeut
Ems
Buna Anna anna 1 sunt si eu interesata de acelasi medic. Am "frunzarit" postarile mai vechi si am citit numai de bine. Sunt curioasa de cele care s-au operat la dansul recent. Urmaresc postarea cu interes
0
27-02-2019, ora 00:09
Anna anna1
Nu este medic/terapeut
Anna anna1
Buna din nou! De vineri am umblat prin tara la medici. Am ajuns si la domnul Porumb. O sa va povestesc pe scurt experientele mele de la medicii la care am fost pana acum, urmand sa va raspund la orice intrebare daca aveti. Repet, sunt experientele mele si parerea mea care nu reprezinta un adevar absolut. Nu fac reclama si nici nu am vreun interes sa subestimez competenta nimanui.
Cum spuneam am fost la dl dr Porumb din Oradea. Aveam programare la 17. Ne-a primit asistenta surprinsa de programare. Am intrat intr-un hol in care era amenajat cabinetul. Pe birou era haos, resturi de la mc donals si pe 'patul de consultatie' niste pantaloni aruncati. Asistenta ne-a rugat sa ne intosrcem in jumatate de ora dar nu mai mult de 45 min pt ca medicul era intr-o interventie si urma sa intre in alta dupa consultatie. Am ajuns dupa 40 min, ordine in 'cabinet' dar dl dr nu terminase, l-am mai asteptat 20 min dar inteleg ca la medic, mai ales in interventie nu se stie niciodata. Ciudat a fost doar ca dupa noi nu a fost o alta interventie. Prima intrebare a fost daca am venit la operatie, ceea ce m-a facut sa ma intreb daca dl dr face operatii fara consultatie in prealabil sau uita pe cine consulta.. ceea ce pot intelege, ca mai uuta omul.. dar na..
Poate nu a fost chimie intre noi, dar aroganta si modul de a vorbi cu un pacient/ om nu a fost deloc in normele mele de respect reciproc, raspunzandu-mi la anumite intrebari de parca ar fi trebuit sa stiu raspunsul sau parca il luam la rost ( simtindu-se oarecum lezat ca l-am intrebat daca in timpul interventiei daca se intampla vreo complicatie este pregatit personalul si clinica sa intervina- o casa la parterul careia era 'clinica' ). Am iesit cam daramata psihic simtindu-ma stricata rau. Am sani mici si tuberosi dar nu o forma grava- mi s-a recomandat lifing indreptari si o gramada de reparatii (inteleg ca poate doreste da iasa perfecti din mana lui, nu contest abilitatile si calitatile dansului de medic estetician, vazusem poze iar toti sanii aratau f bine). Recomandare implant-rotund peste 350.
Pretul consultatiei a fost de 250 ron.
Toate investigatiile suportate de client.
Pretul operatiei 6500 euro +tva care il suportam tot eu. Am spus pas evident. La aceasta suma, independent de vointa mea asteptarile mele subt ca in cabinet sa fie ordine si sa arate ca un cabinet care se respecta, nu care imi da fiori si ma face sa ma intreb cum arata sala de operatii.
Per total o experienta din care an avut de invatat, dar neplacuta. Un medic care.oricat de bun ar putea fi pe mine sigur nu ma va avea ca pacienta.
Urmatoarea experienta a fost la dl dr martin din cluj- un OM foarte fain cu rabdare care mi-a raspuns la toate intrebarile. Un cabinet respectabil si o atitudine profesionista. Recomandarea dansului a fost interventie deasupra muschiului 300-325 forma anatomica.
Mi a explicat ca nu am nevoie de lifting avand sanii mici si folosind silicon anatomic. A fost logic ce mi-a spus.
Pret consultatie 150, pret operatie 4000 euro tva inclus, investigatiile suportate de mine.
Per total o experienta placuta care mi-a dat alta perspectiva.
Ultima consultatie de pana acum la dl dr ivan cluj.
O clinica respectabila, un OM rabdator si deschis intrebarilor. Profesionist. Mi-a spus ce era de spus chiar daca nu a fost tot ce mi-am dorit sa aud. A fost sincer si nu a incercat sa profite de mine, ba din contra, m-a ponderat( legat de o alta interventie).
Recomandarea lui augmentare fara lifting, nefiind nevoie la sanii mei, forma anatomica de 400+) sub muschi. Cost consultatie 200 ron, cost operatie + toate investigatiile 3700 euro inclus tva ul. Cu adevarat cea mai mare incredere el mi-a dat-o, nefiind vorba de bani, cu toate ca cea mai mare chimie a fost la dr martin. Ca medici ii recomand pe cei doi din urma, mie dl ivan mi s-a potrivit mai bine ca profesionist.
Vineri urmeaza sa ma duc un bucuresti la dna dr brezeanu. Va tin la curent.
Nu uitiati, este experienta prorpie, nu un adevar absolut.
1
28-02-2019, ora 14:05
Ems
Nu este medic/terapeut
Ems
Buna Anna anna 1! Esti in "priza", vad, cu cautarile.eu am programare la dr. Siclovan in Arad in data de 18. Planuiam sa fac o vizita si la dr.Porumb in Oradea...acum nu mai sunt asa decisa. Urmeaza pe lista dr. Chioibas si dr. Caramida in Timisoara.
O sa postez si eu aici experienta mea cu fiecare dintre ei dupa fiecare consultatie.
Multumim pentru info si sper sa iti gasesti medicul perfect adaptat nevoilor personale!
0
30-07-2019, ora 15:47
Minunat
Nu este medic/terapeut
Minunat
Buna ziua!
Ma poate ajuta cineva cu detalii despre Domnul Doctor Porumb? Doresc o marire de sani si cred ca tehnica folosita de dansul, cea prin axila, m-ar ajuta cel mai mult. Costurile le stiti? Doresc o pereche de silicoane de marime normala.La cat timp dupa interventie e in regula sa raman insarcinata? Multumesc!
0
13-06-2020, ora 20:38
F Anna
Nu este medic/terapeut
F Anna
Buna ziua! Sunt nou aici și am câteva întrebări...
Doresc sa mi fac operație de mărire sâni
Știe cineva sa mi spună din experiența despre
Dr Porumb din Oradea sau Dr Chioibas din Timisoara
Sau sa mi recomandați un doctor bun in zona asta..
Timisoara, Arad, Oradea...
Mulțumesc anticipat!
0
30-01-2021, ora 17:38
Chris Rai
Nu este medic/terapeut
Chris Rai
Buna, ma numesc Cristina și tot legat de dl doctor Porumb as mai dori feedbackuri, updatari legate de pret si totodata daca si-a facit cineva operație de mărirea sânilor la dansul și poate sa ne trimita poze va rog! Mulțumesc mult
0
26-02-2021, ora 19:38
Lourdes
Nu este medic/terapeut
Lourdes
Bună Cristina! Acum o sapt m-am operat la Dr Porumb, augmentare mamara, tehnica prin axila. Costul operației a fost 5950 euro ( analizele nu sunt incluse). Am ajuns la domnul doctor prin recomandarea unui medic ' este un geniu pustiu'. Da un search pe pagina clinici sale, munca dansului vorbeste de la sine. Inainte de operație stateam cu orele pe forumuri, cautam pareri si recenzii, nu am reușit sa găsesc nicio pacienta nemulțumita !
El este cel care a adus in Romania tehnica prin axila, pe langa faptul ca nu am taieturi pe sani, nu mi-am pierdut nici sensibilitatea mamelonului. Toată echipa dansului este de nota 10 domnul anestezist, doamna asistenta ( ma supravegheat toata noaptea, trebuia doar sa deschid ochii si venea in salon sa ma întrebe ' esti bine?' ) am cuvinte doar de lauda!
Este prima săptămână, ma simt excelent dar deocamdata este prematur sa postez poze cu sanii, dar voi posta. (:
0
21-03-2021, ora 21:39
Cnv
Nu este medic/terapeut
Cnv
Buna, vreau sa va expun experienta mea cu dr Porumb, care mi s-a parut cel putin bizara. Am ajuns la clinica, ploua. Eram cu o prietena, am sunat la usa, ne-a deschis chiar el(deja chestia asta mi s-a parut ciudata), intram amandoua, realizam ca nu intram intr-un hol sau sala de asteptare, ci direct intr-un cabinet. Am stat impreuna la consultatie (pt ca am fost de acord), dar daca nu eram de acord, ce faceam, una din noi statea afara in fata usii? In fine, stam amandoua la consultatie, domnul doctor singur, fara nicio asistenta, nimic. Facem consultatiile, cabinetul e si el cel putin bizar amenajat, având in vedere ce preturi practica m-as fi asteptat la altceva, dar sa zicem. In final a ramas ca ne trimite pe mail lista cu analizele pe care trebuie sa le facem inainte de operatie. Lista pe care nu a trimis-o nici pana in ziua de azi, iar noi am fost acum o luna. Deci in concluzie mie personal mi se pare foarte sketchy toata treaba si nu m-as duce sub nicio forma.
0
21-04-2021, ora 20:12
ioana1520
Nu este medic/terapeut
ioana1520
@anna anna1 vad ca ai deschis acest subiect, am citit toate postarile tale si am vazut ca pana la urma te-ai operat la un alt doctor la Bucuresti. Este ok dar ceea ce nu mi se pare in regula este ca il descrii pe dr Porumb intr-o lumina destul de nefavorabila, adica spui ca este arogant ceea ce din experienta mea nu este deloc adevarat. Dimpotriva cu mine a fost foarte rabdator si mi-a explicat in detaliu cum decurge operatia, am vorbit si ce fel de sani doresc, ce tehnica e cea mai potrivita, etc. Din restul comentariilor postate ulterior am vazut ca ai avut niste probleme dupa, in sensul ca ai avut tuburi de dren o saptamana si apoi ti-a si curs operatia si ai stat 2 saptamani pe antibiotic. probabil ai avut o infectie? Din ce vad din poze nici sanii nu arata prea grozav, adica partea de jos e tesita si nu rotunjita cum ar trebui, plus un sfarc se uita in sus altul in jos.Probabil nu s-a reusit sa ti se corecteze sanii tuberosi, care din cate stiu sunt mult mai greu de corectat.Ideea ar fi sa postezi pareri despre doctorul care te-a operat si nu despre cel la care nu te-ai operat, in caz ca nu a mers "chimia" intre voi si ti s-a parut ca e prea scump, dar unde eu n-am avut nici un fel de complicatii si sunt si in prezent la peste 5 ani de la operatie foarte multumita de rezultat!
0
23-04-2021, ora 19:41
kitty2021
Nu este medic/terapeut
kitty2021
@ioana1520 ai dreptate si eu cred ca cel mai corect ar fi sa spui parerea despre doctorul care te-a operat si nu unde n-ai avut "chimie" cu doctorul, sau e prea scump, ca suna ca si cum "sunt prea acri strugurii" e prea scump, nu ma operez la el, dar arunc cu noroi ca nu mi-a convenit. Am citit si eu postarile puse de @anna anna1 dupa operatie si am inteles ca ai avut probleme dupa operatie si sunt de acord ca nici sanii nu arata prea bine, adica par tesiti in partea de jos si sfarcurile se "uita" unul in sus si altul in jos, dar mi se pare cel putin ciudat ca nu ai scris nimic despre doctorul unde te-ai operat, desi daca ai avut infectie, cel mai probabil ti-au scos implanturile? (stiu pe cineva care a patit asta). Am inteles ca pana la urma te-ai operat la Bucuresti la un alt doctor dar n-ai scris nimic ce si cum s-a intamplat dupa. Poate ne transmiti si noua @anna anna1 ce s-a intamplat de fapt? si poate ai si poze cu sanii actuali sa pui?
0
23-04-2021, ora 20:03
kitty2021
Nu este medic/terapeut
kitty2021
@cnv Am fost si eu in consultatie la dr Porumb si ma gandesc serios sa ma programez pentru operatie la el. Adica mi-a placut cum a decurs comunicarea si ma incanta si ideea de a face tehnica prin axila, adica sa nu am cicatrici la sani, mi se pare cea mai "cool' tehnica. Sa stii ca exista si o camera de asteptare, eu am stat in ea pana a terminat doctorul consultatia anterioara, dar daca ati vrut sa stati impreuna la consultatie, atunci nu inteleg de ce sa stea una dintre voi in sala de asteptare? adica pare o contradictie in ceea ce spui.. In plus si partea cu analizele, mi-a spus clar ca mi se trimite lista cu analize pe email abia dupa ce fac programarea la operatie, pentru ca analizele de sange, urina si covid sa le fac abia cu 2-3 zile inainte de operatie (covidul e valabil maxim 3 zile) si sa nu le fac de doua ori. Adica poate nu ai inteles tu cum sta situatia cu analizele, dar mie mi s-a parut foarte clar, deci daca nu te-ai programat la operatie de ce sa spui ca n-ai primit analizele? Adica mi se pare foarte sketchy si postarea ta, as ruga sa stiu de fete care chiar s-au operat la dr Porumb si nu care posteaza doar ca li se par "prea acri strugurii" cand li s-a parut pretul prea mare. Eu sunt de acord sa platesc o suma mai mare de bani, ca o data ma operez, dar vreau ca totul sa mearga bine.
0
23-04-2021, ora 20:09
kitty2021
Nu este medic/terapeut
kitty2021
@ioana1520 sanii tai arata "amazing' adica par foarte foarte naturali dar in acelasi timp si plini si foarte potriviti pe corpul tau! dupa mine arata perfect! inteleg ca te-ai acomodat foarte bine, poti sa-mi spui cum arata cicatricea de sub brat? adica se mai vede, te deranjeaza? in rest sunt 100% de acord cu ce ai scris si sa postezi experienta cu doctorul la care te-ai operat. Felicitari, sanii tai sunt superbi, vreau si eu!
0
04-05-2021, ora 19:15
ioana1520
Nu este medic/terapeut
ioana1520
Multumesc @kitty2021, intr-adevar si eu sunt foarte multumita de cum arata si cum se simt sanii, cicatricea de sub brat practic nu o mai vad ca e ascunsa intr-un pliu de sub brat, nu ma deranjeaza absolut nimic, de multe ori uit ca am implanturi, asa de natural ii simt.
0
18-05-2021, ora 08:16
moni.creatza
Nu este medic/terapeut
moni.creatza
@anna anna1 si eu m-am operat la dr Porumb in Oradea si sunt foarte multumita de rezultat chiar si la cativa ani dupa operatie. Locuiesc in Frankfurt, Germania si anual merg sa-mi fac o ecografie de control la cel mai renumit medic de aici. Vreau sa spun ca de fiecare data cand ma vede imi lauda sanii si spune ca implanturile sunt perfect puse si ca cel care m-a operat este un maestru si ca foarte rar vede asta. Plus ca tehnica este prin axila si cicatricea deja nu se mai vede fiind perfect ascunsa intr-un pliu de sub brat. Inteleg ca tu ai fost in consultatie si nu ti-a placut cabinetul, atitudinea, whatever ma rog treaba ta, dar sa stii ca dr Porumb nu cauta sa te impresioneze printr-un cabinet luxos, cu oglinzi si alte chestii, cum am vazut prin alte parti si apoi operatia iese un mare fass... Poate ai auzit de expresia "afara e vopsit gardul, inauntru e leopardul"... Normal ca e dreptul tau sa mergi la cati doctori vrei in consultatie, etc, dar nu mi se pare corect sa arunci cu laturi si sa scrii jumatate de pagina de impresii negative despre un doctor la care nici macar nu te-ai operat. In schimb te duci la alt doctor, in Bucuresti, faci operatia, ai probleme serioase, stai o saptamana cu drenuri, dupa care iti curge ca nu ti s-a inchis operatia, ai o infectie si nu scrii 2 randuri ce s-a intamplat dupa si nimic negativ despre doctorul care te-a operat de fapt!?? Basca ca un san se uita in sus si altul in jos si poate de fapt ti s-au scos si implanturile daca ai avut infectie!? Totusi @anna anna1 mi se pare extrem de ciudat ca nu ai scris nimic negativ despre doctorul care te-a operat de fapt desi ai luat o tzeapa mare cat casa! Care e faza?!
0
29-06-2021, ora 18:09
Magda0209
Nu este medic/terapeut
Magda0209
Buna ziua,
Am si Eu o intrebare la fetele care s-au operat recent la domnul doctor Porumb : cat a costat interventia ?
Ati facut numai implant sau mastopexie (ridicare ) plus implant ?
As Vrea un pret total. Multumesc
0
01-09-2021, ora 22:50
moni.creatza
Nu este medic/terapeut
moni.creatza
Magda0209 parerea mea e sa te programezi la o consultatie cu dl dr Porumb si vezi exact in cazul tau cum sta situatia, mai ales daca e posibil sa ai nevoie si de mastopexie.
Si eu locuiesc in afara Romaniei si inainte de interventie am facut o consultatie online pe skype, nu e mare lucru. Multa bafta!
0
10-10-2022, ora 19:20
elle7
Nu este medic/terapeut
elle7
update interventie la D-l Porumb. Am fost la consultatie in septembrie 2022- consultatie 300 de lei, interventie 11.500 euro. Fara ridicare de san. Am sanii mici, simetrici, nimic deosebit. recunosc ca nu ma asteptam ca pretul sa fie dublu fata de 2021, cand, inteleg, ca au fost fete care s-au operat cu 7000 euro max.
0
17-10-2022, ora 01:29
Audrey95
Nu este medic/terapeut
Audrey95
Bonjour les filles,
Je vis en Belgique et j'ai entendu parler du Dr Porumb. C'est assez difficile d'avoir des informations d'augmentation mammaire sur les forums hormis son site internet qui n'a pas beaucoup d'actualités récentes.
Quelqu'un aurait-elle subi une intervention récemment chez lui car les avis sont partagés ? J'avoue être un peu perdue...
Enfin, quels sont les prix pratiqués car ça varie de 6000€ à 11500€ sur ce forum ????
Merci les filles pour votre aide et vos réponses.
0
01-11-2022, ora 10:19
me.mirabela
Nu este medic/terapeut
me.mirabela
Am facut in urma cu 3 luni operatia la dr Porumb Serban in Oradea prin axila. Din cautarile mele am vazut ca e singurul din Romania care face tehnica asta prin axila, exact intr-o cuta de sub brat, chiar in varful axilei, adica deja cicatricea nu se mai vede. Cicatricea are cam 3 cm (am masurat-o cu linearul) iar sanii arata super. Am fost trei fete, eu prin axila, celelalte 2 prietene au facut pe sub sani. Eu am platit 9000 euro, una dintre ele 4100 iar alta 4500 (ele cicatricea sub sani) (am primit si o mica reducere ca am fost 3). Am trimis email inainte, noi venind din Bucuresti, si am primit raspuns cu costurile care variaza intre 3500 si 11500 euro, in functie de tehnica, implant, complexitatea cazului, etc. Am facut consultatie pe skype (cost 300 lei) si am primit pret personalizat fiecare in parte oferta de pret. Mi s-a parut foarte corecta abordarea, intrucat dl dr nu face operatii standard si mi se pare foarte ok sa fie o operatie personalizata cu ce i se potriveste la fiecare. Totul a decurs la superlativ, toate trei foarte multumite, iar cele care vor prin axila, intr-o cuta perfect ascunsa sub brat, e normal sa platiti mai mult, ca nu poti sa iei Rolls Royce la pret de Dacie! Prietenele mele nu si-au permis si au facut sub sani, dar parerea mea, daca poti, fa-ti prin axila, cicatricile sunt pe viata, nu se pot indeparta niciodata (asa ne-a spus dl dr)!
Elle7 eu il recomand din toata inima, sunt extrem de multumita, acum tu stii daca pretul ti se pare prea mare si nu-ti permite bugetul, fa-ti sub sani, dar cicatricea va fi acolo tot restul vietii... Dupa parerea noastra (toate trei super multumite, doar ca eu nu am cicatrici la sani si recuperarea mult mai rapida) dl dr este nr 1 in Romania, de departe!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul