pastile pentru slabit

02-02-2008
andy83
Nu este medic/terapeut
andy83
buna ziua as vrea sa stiu daca este cineva care a luat reductil pentru a slabi si daca imi poate spune daca a avut si reactii adverse, mentionez ca eu as dori sa slabesc macar 10 kg si as vrea sa cumpar aceste pastile
505 comentarii 12 ..... 16 17 Înainte ›
0
02-02-2008, ora 00:00
BogdanC
Nu este medic/terapeut
BogdanC
In primul rand trebuie sa va consultati medicul de familie, sa fiti sigur ca aceste este produsul cel mai potrivit Dvs.
Reductilul este recomandat in special persoanelor care sufera de obezitate, cu un indice de masa corporala de 30kg/m2 sau mai mare si celor a caror organism nu a raspuns la un regim adecvat de scadere in greutate (de obicei, minim 5 kg in 3 luni).
Are multe contraindicatii, motiv pt care se elibereaza numai pe baza de precscriptie medicala.
Ca reactii adverse, pot aparea hipertensiune, dureri de cap, greata sau insomnie.
0
13-03-2008, ora 00:00
stefanya
Nu este medic/terapeut
stefanya
stefy
buna eu am luat regenon si am slabit 2kg an 2luni fara nici un regim sa mai continui sa iau ?
0
27-03-2008, ora 00:00
Al3csa
Nu este medic/terapeut
Al3csa
eu iau reductil de 2 luni jumate si am slabit cam 5 kg, fara sa tin niciun regim alimentar si fara sa tin sport (doar am incercat sa mananc mai putin). Nu mi le-a prescris niciun medic si in afara de faptul ca am avut insomnii vreo 3 zile la inceput, nu am avut absolut nicio reactie adversa. Acum. depinde de organism, presupun
0
19-05-2008, ora 00:00
anca1985
Nu este medic/terapeut
anca1985
buna..eu am luat timp de o luna Super Slim ceva tablete chinezesti...luat o tableta dimineata dupa masa si imi taia pofta de mancare nu mai putem manca nik pana a doua zi...nu mi-era foame...nici dureri de stomac nu am avut...am slabit 12 kg intr-o luna...cred ca gasesti tabletele si pe net (comanda online) chiar merita...si cel mai important nu am ramas cu vergeturi deloc...si nu am tinut nici un regim alimentar si nici sport.
0
29-05-2008, ora 00:00
ramonatm
Nu este medic/terapeut
ramonatm
eu iau capsula de slabit de o saptaman si am slabit 2 kg sunt foarte bune
0
29-05-2008, ora 00:00
Ionnela
Nu este medic/terapeut
Ionnela
Buna, am luat si eu CAPSULA DE SLABIT, un produs chinezesc 100% natural din fructe (cel putin asa este descris), importat de ARP Farm. Insa din prima zi am avut dureri de cap, ameteli, am tremurat, transpiratie in zona cefei, In plus am simtit un ritm anormal de batai a inimii. Mentionez ca nu sufar de hipertensiune, boli cardio-vasculare etc (cele mentionate in prospect). Daca cumva ati suferit aceleasi simptome la administrarea acestei capsule de slabit sau aveti mai multe informatii, va rog sa ma ajutati cu un raspuns. Multumesc frumos
0
31-05-2008, ora 00:00
danutzav
Nu este medic/terapeut
danutzav
si eu iau in prezent reductil, si am slabit 5 kg intr-o luna jumatate. nu am tinut dieta doar ca am mancat mai putin ca deobicei, am renuntat la cola(asta da realizare). ideea este ca nu iti taie poftele, ci doar ca te ajuta sa te controlezi, in sensul ca mananci mai putin, poti spune stop, nu sa mananci in disperare. Reductilul nu se da in toate farmaciile. prima sapt am avut insomnii, dar in rest e ok. daca ca nu ai cu cel putin 20 kg mai mult peste greutatea normala, nu are rost sa le iei. am o prietena care a slabit 15 kg in 2 luni, tot cu aceste pastile, tinand si dieta. succes
0
31-05-2008, ora 00:00
ramonatm
Nu este medic/terapeut
ramonatm
eu am cam cu 35 de kg in plus si cu capsula de slabit am slabit 3 kg in 10 zile si cunosc persoane care au slabit 40 de kg in 5 luni de zile da depinde si de organism incercati
0
31-05-2008, ora 00:00
ramonatm
Nu este medic/terapeut
ramonatm
mie nu imi este rau de la pastile
0
07-06-2008, ora 00:00
mmtm
Nu este medic/terapeut
mmtm
eu am inceput de astazi si am luat prima capsula.
Sunt cam ametita, m-au apucat niste transpiratii neobisnuite si o moleseala in maini.
Imi este sete tot timpul si deja am baut un litru de apa.
Nu ma stiu cu nici o afectiune care s-ar preta la contraindicatii si sunt destul de derutata de aceste reactii ale orgasnismului.
Ar fi bine sa nu le mai iau ?
0
07-06-2008, ora 00:00
Al3csa
Nu este medic/terapeut
Al3csa
nu trebuie sa t opresti...o sa treaca, gandeste-te ca e abia prima zi si organismul trebuie sa se obisnuiasca..mai incearca cateva zile si daca tu simti ca nu e in regula ori nu le mai iei, ori consulti un medic, dar asa pateam si eu la inceput, uneori simteam ca-mi sare inima din piept dar dupa a doua luna chiar n-am mai avut nimic
0
25-06-2008, ora 00:00
allegrasimps
Nu este medic/terapeut
allegrasimps
sunt farmacist si am incercat eu insami aceasta capsula de slabit.Despre eficienta ei nu exista indoiala, toata lumea a slabit, eu personal am pierdut 6 kg in 3 saptamani fara regim, sport si mancand dulciuri in fiecare zi.Problema efecteleor adverse e mult mai grava decat pare la prima vedere.Aceasta capsula nu ar trebui sa dea aceste efecte adverse daca ar contine intradevar doar plantele enumerate pe cutie.Le-am studiat in amanunt si nu sunt raspunzatoare de aceste efecte adverse.Aceste efecte adverse sunt specifice amfetaminelor si substantelor inrudite chimic cu acestea: insomnie, ameteli, bufeuri de caldura, greata, constipatie/diaree, tulburari vizuale, dureri de cap, tulburari cognitive, transpiratii, tahicardie.Toate aceste reactii le-am observat la 90% din pacientii mei care au cumparat capsula din farmacia unde lucrez.Si in mod sigur vom afla ce contin dupa ce vor fi testate intr-un laborator performant.Sper ca stiti ca nu au fost testate pe oameni, sunt SUPLIMENTE ALIMENTARE si sunt notificate de institutul de bioresurse alimentare, nu de ministerul sanatatii.Daca va uitati pe foliile de capsule puteti observa ca n u exista termen de expirare, serie sau lot de fabricatie, doar ambalajul extern(care nu este sigilat) contine aceste informatii.Deci ar putea fi folii de ALTCEVA.Si da, puteti sa va intrebati medicul, oricum cand va auzi ca e din plante, va va spune sa luati cu incredere.La facultatea de medicina nu se face nici farmacognozie, nici botanica, nici plante toxice, nici fitochimie...Sfatul meu este sa nu luati acest produs, iar daca il luati, nu mai mult de 1 luna. si cucuta e planta!!!!!si frunzele de coca sunt naturale, si opiumul e natural.
0
02-07-2008, ora 00:00
cmrecords20
Nu este medic/terapeut
cmrecords20
Ma ocup cu vanzarea acestor Capsule de slabit. Reactiile apar de obicei in primele zile, este normal sa fie o perioada de timp in care corpul sa se obisnuiasca. Oricum, rezultatele sunt garantate, minim 5 kg pe luna, dupa care se poate lua intermintent, pentru mentinere.
0
02-07-2008, ora 00:00
meya
Nu este medic/terapeut
meya
Buna!Sunt Maria si mi-am facut special cont ca sa va spun si eu prin cate am trecut pana sa descopar capsula de slabit! De la varsta de 14 ani am tinut tot felul de regimuri si am luat tot felul de pastile inclusiv Slim Ball,
LA121, Zvelt Slim, pastile efervescente cu gust de Coca Cola, ceai antiadipos(cu care slabeam dar dupa ce renuntam se puneau la loc), etc...Nu mai aveam nici o speranta ca isi mai poate face efectul nimic, deoarece organismul era deja obisnuit cu tot felul de pastile si nu mai reactiona sub nici o forma nici macar atunci cand nu mancam 2-3 zile nu se mai cunostea!
0
02-07-2008, ora 00:00
hurlyburly2
Nu este medic/terapeut
hurlyburly2
stie cineva la cit timp dupa cura cu capsula de slabit se poate ramina gravida fara sa fie nici un pericol pt fat? diana
0
02-07-2008, ora 00:00
meya
Nu este medic/terapeut
meya
Asa ca m-am hotarat sa fac o cura de dezintoxicare cu produse pe baza de aloe vera de la Forever pe care am dat 4 milioane! Eram hotarata ca dupa aceasta detoxifiere sa iau programul Clean9 de la aceeasi firma...dar fiind in sesiune la facultate a venit o colega care nu prea venea pe la cursuri si slabise vizibil! Stiind ca si eu ma chinui sa slabesc m-a abordat inainte sa apuc eu sa fac acest lucru si mi-a recomandat cu toata increderea aceste capsule de slabit! I-am zis cu jumate de gura sa-mi aduca si mie sa le incerc fiind neincrezatoare! A doua zi m-am apucat de ele la ora 8 fix in fiecare dimineata! Nu imi vene sa cred ca eu care eram o mare "devoratoare"de dulciuri si Coca Cola am renuntat in doua zile fara sa imi dau seama iar in zilele urmatoare incepusem sa mananc fortat doar o nectarina ca sa nu ma duc la culcare pe stomacul gol si minim 1, 5l de apa fiarta si racita cu lamaie! Dupa prima saptamana fericire maxima slabisem 5 Kg! Sunt hotarata sa continui cu aceste capsule timp de trei luni pentru ami schimba metabolismul!Aceste capsule sunt de la Arpfarm si vi le recomand ca fiind cele mai bune produse dupa piata in momentul de fata.si au si un pret accesibil!
0
07-07-2008, ora 00:00
ana_cta
Nu este medic/terapeut
ana_cta
Buna! Sunt Ana din Timisoara, as dori un sfat legat de "capsula de slabit" producatorul nu reese., insa detinatorul avizului de notificare emis de Ministerul Agriculturii este o firama x., iau aceasta pastila de 17 zile. am dat jos 5 kg dar de aproximativ 1 saptamana am inceput sa ma simt rau, dureri (presiune) in ceafa, tremurat, tulburari de vedere (la volan este foarte periculos...), si nu stiu daca toate acestea sunt de la aceasta pastila., mentionez ca in primele 10 zile a fost ok., insa in ultimile zile tensiunea a fost de 86/68 puls 120; 98/66 puls 90; 109/88 puls 100; 92/61 puls 73., nu stiu ce sa fac, efect pozitiv au avut, am dat jos 5 kg, dar acesta tensiune si stare de rau pana acum nu am mai simtit nicicand.
0
07-07-2008, ora 00:00
hurlyburly2
Nu este medic/terapeut
hurlyburly2
Draga Ana, e clar ca e de la pastile, eu m-as duce la doctorita de casa, ea te poate sfatui ce sa faci ca sa nu-ti fie rau si ca sa poti continua cu pastilele, in orice caz e foarte important sa bei mult apa sau sucuri diluate cu multa apa si sa iei pe linga ca si supliment minerale, dar atentie numai minerale nu combinat cu vitamine (se gasesc peste tot combinati de diferite minerale sau am auzit ca cele de la amway sint bune) salutari diana si bafta in continuare
0
08-07-2008, ora 00:00
Katarina
Nu este medic/terapeut
Katarina
Salut
Iau si eu aceste pastile de o luna jumate aproximativ. Eram o mare pofticioasa si din cauza muncii de birou puneam anual cate 10 kilograme fara prea mari eforturi. Am inceput sa le iau la cateva zile dupa ce m-am apucat de o dieta bazata in special pe salate.
Primele 2-3 zile am fost putin bulversata, efectele semanand celor generate de amfetamine (regenon) precum si starea de sete accentuata. Am baut insa litri intregi de apa si am mancat la ore fixe, chiar daca nu simteam foame. Se pare ca dupa cateva zile corpul s-a adaptat si ma simt normal.
Din ce am citit aici, efectele variaza de la persoana la persoana. Oricum sunt sigura ca slabirea nu dureaza daca pe parcursul tratamentului cu aceste pastile nu se schimba si modul de alimentatie. M-am obisnuit cu salatele si cu masura mai ales. Daca mor de pofta dupa o inghetata, ma duc si-mi iau una mica, dar a doua zi nu-mi mai iau.
Cu miscarea nu ma omor, dar ma intind din toate oscioarele la coborarea din pat. De asemenea beau un pahar foarte mare de apa chiar la trezire. Ajuta la eliminarea toxinelor, la problemele de fiere si multe alte boroboate capatate in urma dietelor de-a lungul anilor.
In primele 2 saptamani simteam senzatia de stomac gol ce se macina. Asa ca mi-am facut un tratament naturist din miere si rostopasca si iau cate o jumatate de lingurita dimineata inainte sa plec la serviciu.
Ameteli n-am avut si cand simteam ca ceva nu e in regula, faceam un tratament cu vitamine si minerale.
Intr-o luna jumate am slabit cam 10 kilograme mancand sanatos si rezistand cu brio tentatiilor de peste zi. Am facut dupa 1 luna, o pauza de o saptamana, fiind curioasa daca mi se va face iar foame sau nu. Surpriza a fost sa ma simt la fel de bine, sa mananc aceleasi salate, la aceleasi ore, fara te miri ce pofte ciudate.
Acum slabesc cam 1-2 kilograme pe saptamana si ma simt foarte bine. Am inceput sa deretic toata ziua prin casa, sa ies in spatele blocului si sa matur, doar pentru a compensa lipsa de miscare.
Nu stiu daca aceste pastile sunt 100% responsabile pentru slabit (adica prin stoparea foamei sau alte cele) cert este ca am reusit sa-mi schimb modul de a manca si sa invat sa "degust" in loc sa "infulec".
Am cautat peste tot pe net ceva asemanator si am gasit niste capsule chinezesti (altele) pe baza de amfetamine. Cutia nesigilata, lipsa producatorului si foliile zguduie putin intr-adevar increderea in acest produs.
Personal consider ca orice produs este bun, atat timp cat ajuta la schimbarea spre care aspiri, fara a fi ele schimbarea in sine. Si daca te bazezi doar pe faptul ca iei pastile si slabesti fara efort (fizic sau psihic) cu siguranta atunci cand vei opri tratamentul, kilogramele vor reveni in urma stilului de viata cu care esti obisnuit.
Am prietene care au slabit cu pastilele astea si am prietene care n-au dat jos mai mult de 2-3 kilograme in cateva luni. Unele dintre ele au avut stari de anxietate si nervi, variatii de stari emotionale sau depresii. Altele n-au avut nici un efect advers si aici ma includ.
Oricum, oricat de disperat ar fi oricine sa slabeasca, daca modalitatea de a o face se traduce in stari acute de rau, aritmii cardiace si anxietate, sincer, mai bine incearca alta cale. Corpul "urla" mereu la ce nu-i convine si e bine deseori sa-l ascultam :)
0
16-07-2008, ora 00:00
liavaleriap
Nu este medic/terapeut
liavaleriap
Buna fetelor, si eu am un plafar si am luat capsula de slabit pt vanzare. Stiu ca starile de rau sunt provocate de faptul ca este un produs care elimina apa foarte tare fiind foarte sudorific, de acolo si transpiratiile excesive si starea de sete. Ceea ce vreau sa va sfatuiesc este sa luati minerale, pt ca odata cu eliminarea apei veti elimina si mineralele din organism, valabil si atunci cand faceti sport sau treceti printr-o perioada de stres. Luati Ca+Mg+Zn si veti vedea ca va veti simti mai bine. De asemenea, eu v-as sfatui sa nu luati aceste capsule pe termen lung, pentru ca nu se cunosc prea bine efectele adverse si este posibil sa aiba niste efecte care sa se vada abia peste ani de zile. Tot ceea ce stiu este ca organismul nostru nu este obisnuit cu astfel de tratamente soc si nici nu este bine sa pierzi atat de multe kilograme intr-un timp atat de scurt. Si eu am vrut sa slabesc si am reusit luand Cura de slabire de la Medica. La multe fete a dat rezultate si nu este asa de traumatizanta pt corp cum este capsula de slabit. Oricum, succes si sanatate.
0
18-07-2008, ora 00:00
craiasa
Nu este medic/terapeut
craiasa
Si eu am stat mult pe ganduri pana sa iau aceasta pastila "minune" de slabit, insa din curiozitate si vazand mai multe persoane multumite de rezultate am incercat si eu. Sunt la a cincea pastila si deja nu pot sa o mai tolerez, motivul fiind durerile de stomac care au inceput inca din a treia zi de tratament. Cred ca nu voi mai continua sau voi face o pauza sa imi treaca aceste dureri. Problema e ca nu ma simt mai slaba si imi e somn toata ziua, iar noaptea nu pot dormi, am bufeuri de caldura si sunt fara vlaga. Nu stiu ce sa fac, am discutat si prietene de-ale mele care sunt farmaciste si mi-au spus sa intrerup pt ca sanatatea mea generala e mai importanta.Chiar imi doresc sa continui cu aceasta pastila, dar daca imi voi face mai mult rau??! A mai fost care-va printre voi care a avut dureri de stomac si apoi au trecut dupa prima saptamana? Astept raspunsul vostru. Mersi si sanatate !!
0
18-07-2008, ora 00:00
craiasa
Nu este medic/terapeut
craiasa
Ciudat a fost ca mie chiar imi era foame intr-un anume moment al zilei, probabil de la stomacul meu pe care il simteam cum lucreaza in gol si ma durea. Si nici apa nu am baut in exces.Asta am simtit eu.
0
19-07-2008, ora 00:00
andreea_20002
Nu este medic/terapeut
andreea_20002
Buna ziua, am si eu o intrebare:ce se intampla daca iei capsula de slabit, multa vreme pana dai jos kilogramele in plus, si ajungi la greutatea dorita, ce se intampla cand nu mai iei aceasta capsula?pui inapoi greutatea?sunt nevoita sa tin acest tratament tot restul vietii? astept raspuns, multumesc
0
19-07-2008, ora 00:00
ana_cta
Nu este medic/terapeut
ana_cta
Eu am luat doar 17 zile, am dat jos 5 kg, le-am intrerupt din cauza stari de rau, efectelele adverse au fost insomnie, ameteli, bufeuri de caldura, greata, tulburari vizuale, dureri de cap, presiune in ceafa, transpiratii, tahicardie., insa desi le-am intrerupt din data de 07.07. nu am luat in greutate., sigur ca am uitat gustul paini, nu mananc nimic prajit, gras etc. cu mult inainte de a lua aceast produs, am incercat multe metode de a slabi dar nimic nu a fost la fel de eficient ca aceasta "capsula", doar ca pur si simplu imi este teama sa o mai iau, am avut deseori atacuri de panica din cauza starii de rau provocata de pastila, la un moment dat imi simteam partea stanga a corpului (mana, picior), amortite si foarte reci ceea ce ma speria si intram in panica, am incercat varianta o zi da una nu insa efectele sunt acleasi, asa ca am renuntat, si desi nu le mai iau de aprox.2 saptamani nu am pus in greutate, sigur cu restrictii, ceea ce am simtit a fost senzatia de foame, senzatie ce nu o mai simtisem de mult, am incercat sa nu abuzez, am mancat des si putin. Daca ar fi fost avizat de ministerul sanatatii acest produs si nu de catre ministerul agriculturii as fi avut o mai mare incredere pt a nu-mi pune sanatatea in pericol, este contraindicat cardiacilor si persoanelor hipertensive ceea ce nu e cazul meu si totusi., sigur ca si lipsa producatorului iti pune semne de intrebare, consider ca totusi ceva care ajuta este, altfel nu as fi slabit 5 kg. in 17 zile, doar ca imi pun intrebarea unde ajungeam daca continuam.
0
19-07-2008, ora 00:00
craiasa
Nu este medic/terapeut
craiasa
Citind declaratia lui ANA_CTA mi-am explicat o senzatie pe care nu o luasem in seama: in timpul cat am luat aceste pastile de slabit imi tot amortea mana dreapta in anumite locuri si nici pe departe nu m-am gandit sa fie de la ele. Deci clar nu voi mai continua sa le administrez. Nu merita sa risc. Nu am de unde sa stiu care e continutul real al acestor pastile. Fiti atente ca s-ar putea sa fie mai grav decat ne gandim noi.Faptul ca ati sl;abit e poate, doar o actiune de moment...
0
19-07-2008, ora 00:00
hurlyburly2
Nu este medic/terapeut
hurlyburly2
dragele mele, citind ultimele comentarii m-a apucat frica ce-o fi in capsula asta mirifica de slabit.. eu am inceput sa o iau duminica si pina miercuri a fost cumva ok desi cu transpiratii, frisoane, moleseala, tot timpul obosita fara vlaga si as fi putut sa dorm tot timpul iar pina joi slabisem 3 kg, dar joi dupa ce am luat pastila cam la o ora dupa, m-am intors ca si carabusul cu picioarele in sus, am lesinat aproape, mi-a fost atit de rau incit am crezut ca ajung la spital, stare de lesin, ameteli serioase, nu mi-am simtit bratele si in miini aveam numai furnicaturi si mi-au cedat picioarele, am picat gramada, m-a dus o colega de lucru acasa si vineri am stat toata ziua in pat, azi e simbata si incet imi revin un pic. cit m-am bucurat de pastile nici nu pot sa va spun dar mi-e foarte frica acum sa le mai iau. aveti grija, daca nu aveti o constitutie supertare nici nu le incercati macar (am o prietena care nu are nici un fel de simptome, e bine mersi si a slabit 17 kg dar nu fiecare organism reactioneaza la fel). aveti grija de voi. diana
0
19-07-2008, ora 00:00
hurlyburly2
Nu este medic/terapeut
hurlyburly2
am mai cautat prin internet si am descoperit ca defapt metoda se numeste "YangshengYouFang" si o pagina internationala scria de exemplu a nu se lau pastilele in zilele de ciclu si persoanele care au tensiune ridicata sau scazuta!!! apartin tot de boli cardiovasculare -deci nu au voie sa ia pastila, diana
0
22-07-2008, ora 00:00
clauditza-clauditza
Nu este medic/terapeut
clauditza-clauditza
buna.eu iau capsula de slabit de 6 zile.nu am avut nici un simptom iesit din comun doar ca transpir un pic mai mult ca de obicei vreau sa stiu cam dapa cat timp voi vedea rezultatele acestor pastile.pana acum nu m-am cantarit deloc
0
24-07-2008, ora 00:00
piti_zambilica
Nu este medic/terapeut
piti_zambilica
buna fetele
am inceput sa iau si eu capsula de slabit de ieri ma simt un pic rau dar sincer nu stiu daca este de la capsula doarece imi era rau si inaite i nu stiu ce sa fac sa continui sau nu. va rog sa imi da-ti si mie un sfat.cand am fost ultima oara la medic mi-a spus sa iau calciu avand aceleasi stari de rau
0
26-07-2008, ora 00:00
dya_tm
Nu este medic/terapeut
dya_tm
Buna fetelor !
Am incercat si eu "elixirul tineretii - capsula de slabit" si a fost una dintre cele mai neplacute experiente pe care le-am avut vreodata. Am luat o saptamana si intradevar mi-a redus pofta de mancare si am slabit 3 kg, insa tot dupa acea saptamana am ajuns de urgenta la spitalul judetean din Timisoara. De ce? E simplu datorita acestei capsule. Mi-a fost foarte rau de la stari de ameteala, la frisoane, batai neregulate ale inimii, stari de lesin si amorteli ale mainii si piciorului stang. Cand m-am vazut pe patul de urgenta al spitalului cu toti medicii adunati in jurul meu, nestiind ce sa-mi faca, am fost terminata...si atunci mi-am dat seama ca de la aceasta "minunata pastila" (pe care o considera majoritatea persoanelor care doresc sa slabeasca) era sa imi pierd sanatatea pt tot restul vietii. Mi-a fost foarte greu o saptamana de zile eram foarte slabita, pierdusem multe minerale din corp intrucat prin transpiratie le-am eliminat, insa treptat treptat m-am pus pe picioare si sunt sigura si foarte convinsa ca de acum incolo nu voi mai incerca nicio alta pastila de slabit. Deci fetelor si tuturor persoanelor care iau aceasta pastila, ganditi-va de mai multe ori inainte sa fie prea tarziu si inainte sa ajungeti la medic. Doctorita de familie mi-a spus ca putea sa-mi fie fatala aceasta pastila si de asemenea m-a mustrat intrucat nu pot stii cu exactitate ca aceasta capsula are intradevar ingredintele precizate. Va doresc multa sanatate si sa slabiti cat va doriti, dar intr-un mod cat mai sanatos. (diete cu cereale, carne fiarta, lactate si multe legume si fructe) O ZI BUNA TUTUROR !
Adaugă un comentariu / răspuns
505 comentarii 12 ..... 16 17 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.