Pisica care nu poate sta pe picioarele din spate

21-07-2020
anonim316538
Nu este medic/terapeut
anonim316538
Buna ziua..vineri seara(17.07.2020) pisica mea in vârsta de 3 luni avea un șchiopăt, am spus ca poate s-a lovit sau etc. Sâmbătă(18.07.2020) avea un dezechilibru pe picioarele din spate, mai explicit pe bazin, dacă încearca sa meargă partea din spate, ii cade ori in stânga ori in dreapta..am fost de urgentă sâmbata seara la ora 21:00 (18.07.2020) cu ea pentru ca cu o săptămâna in urma începuse sa facă fecale moi care încă continuă și acum, textura era ca un smoothie iar sâmbătă trecută(11.07.2020) a vomitat, dar asta s a întâmplat doar o data, am fost la Animus Vet pe Calea Rahovei de urgentă iar acolo am plătit suma de 350 de lei pt o radiografie, un test rapid 3, consultația și niște injecții(2 la număr).Acolo doamna doctor a constatat faptul ca pisica are Giardioza și la radiografie a ieșit ca are o disjuncție de paleta iliaca stânga, ni s-a spus sa venim incontinuare 3 zile la tratament iar ca aceasta disjuncție va trece singura dar pentru mine este prea departe de locuința aceasta clinica. Apoi am mers la Lu Medical Vet pe Sos. Giurgiului(20.07.2020)iar acolo mi s-a spus ca ce i-au dat pisicii mele pt Giardioza nu ar ajuta la aceasta. Ei mi-au prescris un sirop de 60 de lei care se numește Eradia pt Giardioza și niște pastile de calciu care ar ajuta la aceasta disjuncție(135 lei in total), astăzi am fost din nou cu radiografiile tot la Lu Medical Vet iar doamna doctor Luciana Mihalache ne-a recomandat un ortoped și un neurolog spunând ca ea nu are cu ce sa ne ajute in aceasta situație actuala a pisicului ținând cont ca cei de la Animus au zis ca se va resorbi...am fost plimbați și pasați de ne-am saturat. Am nevoie de niște sfaturi și eventual de o clinica/doctor cu suflet bun din București care îmi poate pune pisica pe picioare. Sunt dispusă sa trimit radiografiile și fisa medicală pe email unui doctor/clinica. Am doar 15 ani și țin prea mult la aceasta pisica sa o pierd pentru incompetenta altora de a o trata..
4 comentarii
0
21-07-2020, ora 21:18
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Doctorul Lucian Rugina e cel mai bun din Bucuresti.
0
21-07-2020, ora 21:23
anonim316538
Nu este medic/terapeut
anonim316538
unde îl pot găsi?
0
21-07-2020, ora 22:41
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
La Radius Vet. Dati cautare Lucian Rugina pe Google si gasiti toate informatiile cabinetului.
0
15-01-2021, ora 13:35
Pifa
Nu este medic/terapeut
Pifa
Buna. Ai rezolvat cu pisica ? Ce a avut ? Si eu qm o pisica de 7 luni si are aceiasi problema cu picioarele din spate. Eu stau in uk...am fost cu ea la vet si nu stiu ce are.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.