plss dati mi un sfat: nu mai vreau sa fiu anorexica!

09-09-2007
eDelia
Nu este medic/terapeut
eDelia
Buna...Am 15 ani 59 kg 1.68cm...si am fost anorexica.incepusem sa mananc din nou si am pu cateva kg pe mine si dupaia vara din nou am inceput sa slabesc 2 kg dar cu control nu mai vroiam dupaia...Dupa ce am terminat sa mananc sanataos...in weekend parca erau zile in care mancam numai dulciuri si sarat chiar daca eram satula...nu puteam sa ma abtin...si dupaia in timpul sap iarasi sanatos..nu vomitam dupa ce mancam...mancam pana nu mai puteam si gata.Acum in ultima saptamana am inceput sa mananc f sanatos si cateva cicolatele pe zi..adik aveam control asupra mea...dar ieri cum am inceput ziua cu o mancare care nu o vroiam.am terminato prost si am manct din nou k in celelalte weekenduri./...Chiar nu stiu care e problema mea...k nu vomit dupa ce mananc..asha k...nu stiu...
2 comentarii
0
09-09-2007, ora 00:00
giana
Nu este medic/terapeut
giana
Si ce vrei de fapt?Sa stii de ce nu te poti abtine de la mancare sau ce?
0
10-09-2007, ora 00:00
cristinadanila
Nu este medic/terapeut
cristinadanila
Ar fi foarte bine sa-ti faci urgent niste analize, trebuie sa vezi si cantitatea de crom din sange, pentru lipsa cromului din sange da o pofta de dulce si de rontait si mai ales la stres.
Cauta sa mananci alimente cu proteine, pentru ca daca mananci doar alimente cu multe calorii si fara valoare nutritiva, organismul isi cere drepturile
Eventual poate ar fi bine sa treci si pe la un psiholog bun.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: Anorexia la adolescenti

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: