Posibil limfom/ leucemie

08-01-2020
Alina27T
Nu este medic/terapeut
Alina27T
Buna, am 29 ani și de vreo câteva luni am niste simptome ciudate, au început cu o durere abdominala.stanga, ulterior balonare, gaze scaune proaste, apoi hemoragii oculte pozitiv pentru care am consultat un medic de gastro, am făcut o colonoscopie și nu a ieșit decât un mic hemoroid, mai departe durerea in partea stângă persistă, ecografic nu pare a fi nimic în neregula, apoi a inceput durerea inițial de picior stâng, apoi dureri in mâini picioare, senzații scurte de durere puternica și dureri mai persistente, câteva vânătăi pe mâini fara să mă fi lovit, toate astea in decurs de 4 luni, iar de vreo 3 zile mă doare axila stângă dar la palpare nu simt că ar fi ceva ineregula, dar durere din axila se lasă în sân și mana. nu am făcut febra, am uneori transpirații nocturne doar în zona gâtului și între sâni, am fost răcită de vreo 2 ori în această perioadă + o laringita ( 2 zile nu am putut vorbi), am uneori senzația de mâncărime și când mă scarpin, nu foarte tare dar pielea se colorează roșu că o erupție pentru câteva minute bune, când mă gândesc la o eventuală boala mâncărimea se activează mai puternic. Precizez că la ultimele analize, acum nicio o luna doar leucocitele au fost un pic mai mari și Crp la limita 5, 01. Nu am slăbit deloc, ba în ultimul an m-am îngrășat vreo 7 kg, acum stagneze de vreo 6 luni.Credeți că ar putea fi limfom/ leucemie? Ce medic sa consult ? Hematolog sau alta specialitate?? Mi-ar fi de ajutor un sfat/ încurajare. Mulțumesc!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.