posibila sarcina?

12-02-2013
maddiemada
Nu este medic/terapeut
maddiemada
am si eu o mare nedumerire.am devenit chiar paranoica recunosc.
In luna noiembrie 2012 mi-a venit CM pe data de 18.Pe data de 6 dec.am avut contact sexual protejat.In decembire ciclul mi-a venti pe 24 si m-a tinut pana pe 8 ianuarie.In februarie mi-a venit ciclul pe data de 11. In aceasta perioada mi-am facut 7 teste de sarcina care au iesit foarte clar negative.In ianoarie m-a durut o scurta perioada de timp spatele dar nu exagerat.Alte simptome nu am.Vreo posibila sarcina?:(
5 comentarii
0
13-02-2013, ora 16:47
aaa24
Nu este medic/terapeut
aaa24
cred ca stii si tu raspunsul dar vrei sa te asigure cineva... nu, nu ai de ce sa-ti faci griji de o sarcina, dar daca te panichezi asa de rau dupa un contact sexual protejat si dupa ce ti-a venit si dupa cele 7 teste de sarcina... atunci nu e prea bine. stresul e cel mai mare dusman, poti sa dai in alte chestii (crede-ma iti spun din propria experienta) plus ca te panichezi degeaba. foloseste 2 metode contraceptive ca sa fii mai linistita (gen prezervativ si pastile, sau ce crezi ca ti se potriveste tie), sau daca nu te simti pregatita poate ca n-ar tb s-o mai faci pana cand o sa poti sa fii relaxata si sa nu mai intri in panica.
0
15-02-2013, ora 21:12
maddiemada
Nu este medic/terapeut
maddiemada
mersi mult de raspuns.deci sa inteleg ca ar trebui sa ma calmez:).sapt viitoare incep facultatea si voi vedea cum fac sa scap o zi sa ma duc la ginecolog pentru a imi pune sterilet.cred ca ar fi destul de bine
0
16-03-2013, ora 18:43
lauramarya23
Nu este medic/terapeut
lauramarya23
Buna Ziua si respect domnilor doctori de pe acest site.as avea si eu o nelamurire si v as ruga din suflet sa mi dati un raspuns macar de linistore pana ajung la medic.AM luat yasmine 1 de zile iar luna trecuta pe 11 feb cand s a terminat blisterul am decis sa fac pauza o luna.peate trei zile 14 feb mi a venit Cm.dupa terminarea acestuia nu am folosit nici o alta metoda de contraceptie doar ka iubitul meu s a ferit ne am ferit mai exact inainte de ejaculare.dar stiu ca aceasta nu este tokmai o metoda buna de contraceptie si ca exista si acea picatura placerii
Acum suntem in 16 si nu mi a venit cm.ieri pe 15 mi am facut test dupa masa nu dimineata si mi a iesit negativ.insa nu stiu ce sa cred pt ca nu am nici un simtom de cm.am stari de somnolenta si dureri usoare de sani..ma gandesc sa l mai repet o data testul?poate l am facut prea repede?lva rog datimi um raspuns o speranta..orice..multumesc din suflet.LAura 23 ani
0
16-03-2013, ora 18:45
lauramarya23
Nu este medic/terapeut
lauramarya23
Multumesc inca o data pt va multumesc inca o data mult de tot
0
16-03-2013, ora 18:48
lauramarya23
Nu este medic/terapeut
lauramarya23
:*si mamicile ce au trecut prin experienta mea si in sfarsit au devenit mamici pot sa mi dea un sfat o incurajare.va multumesc mult sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •