posibila sarcina?

12-02-2013
maddiemada
Nu este medic/terapeut
maddiemada
am si eu o mare nedumerire.am devenit chiar paranoica recunosc.
In luna noiembrie 2012 mi-a venit CM pe data de 18.Pe data de 6 dec.am avut contact sexual protejat.In decembire ciclul mi-a venti pe 24 si m-a tinut pana pe 8 ianuarie.In februarie mi-a venit ciclul pe data de 11. In aceasta perioada mi-am facut 7 teste de sarcina care au iesit foarte clar negative.In ianoarie m-a durut o scurta perioada de timp spatele dar nu exagerat.Alte simptome nu am.Vreo posibila sarcina?:(
5 comentarii
0
13-02-2013, ora 16:47
aaa24
Nu este medic/terapeut
aaa24
cred ca stii si tu raspunsul dar vrei sa te asigure cineva... nu, nu ai de ce sa-ti faci griji de o sarcina, dar daca te panichezi asa de rau dupa un contact sexual protejat si dupa ce ti-a venit si dupa cele 7 teste de sarcina... atunci nu e prea bine. stresul e cel mai mare dusman, poti sa dai in alte chestii (crede-ma iti spun din propria experienta) plus ca te panichezi degeaba. foloseste 2 metode contraceptive ca sa fii mai linistita (gen prezervativ si pastile, sau ce crezi ca ti se potriveste tie), sau daca nu te simti pregatita poate ca n-ar tb s-o mai faci pana cand o sa poti sa fii relaxata si sa nu mai intri in panica.
0
15-02-2013, ora 21:12
maddiemada
Nu este medic/terapeut
maddiemada
mersi mult de raspuns.deci sa inteleg ca ar trebui sa ma calmez:).sapt viitoare incep facultatea si voi vedea cum fac sa scap o zi sa ma duc la ginecolog pentru a imi pune sterilet.cred ca ar fi destul de bine
0
16-03-2013, ora 18:43
lauramarya23
Nu este medic/terapeut
lauramarya23
Buna Ziua si respect domnilor doctori de pe acest site.as avea si eu o nelamurire si v as ruga din suflet sa mi dati un raspuns macar de linistore pana ajung la medic.AM luat yasmine 1 de zile iar luna trecuta pe 11 feb cand s a terminat blisterul am decis sa fac pauza o luna.peate trei zile 14 feb mi a venit Cm.dupa terminarea acestuia nu am folosit nici o alta metoda de contraceptie doar ka iubitul meu s a ferit ne am ferit mai exact inainte de ejaculare.dar stiu ca aceasta nu este tokmai o metoda buna de contraceptie si ca exista si acea picatura placerii
Acum suntem in 16 si nu mi a venit cm.ieri pe 15 mi am facut test dupa masa nu dimineata si mi a iesit negativ.insa nu stiu ce sa cred pt ca nu am nici un simtom de cm.am stari de somnolenta si dureri usoare de sani..ma gandesc sa l mai repet o data testul?poate l am facut prea repede?lva rog datimi um raspuns o speranta..orice..multumesc din suflet.LAura 23 ani
0
16-03-2013, ora 18:45
lauramarya23
Nu este medic/terapeut
lauramarya23
Multumesc inca o data pt va multumesc inca o data mult de tot
0
16-03-2013, ora 18:48
lauramarya23
Nu este medic/terapeut
lauramarya23
:*si mamicile ce au trecut prin experienta mea si in sfarsit au devenit mamici pot sa mi dea un sfat o incurajare.va multumesc mult sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

13-09-2017, ora 09:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
17-03-2021, ora 11:35
Publicitate ROmedic
Administrator forum
BioTexCom
Cele mai avansate tratamente de infertilitate
Clinica de reproducere umană BioTexCom este, de peste 10 ani, cea mai inovatoare clinică din Ucraina și aplică cele mai avansate metode și tehnici pentru tratarea infertilității.
Detalii aici  >
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici!
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.