Postinor2

13-07-2009
naimae
Nu este medic/terapeut
naimae
Am luat postinor 2 in urma unui act sexual neprotejat.Eram destul de aproape de perioada fertila dar nu a ejaculat inauntru si nici nu a mai avut loc un al doilea act.Am administrat pastila in aproximativ 48 de ore de la act dar problema este ca pe prospect mentioneaza ca dupa aproximatix 6-7 zile de la administrare ar trebui sa apara menstruatia sau macar niste pete maronii...am luat prima pastila in data de 02.07, dupa 12 ore am luato pe a2a si mentruatia trebuia sa-mi vina cel tarziu in data de 09.07 si nu mi-a venit.Exista riscul de a fi insarcinata chiar daca am luat pastila?Faptul ca nu mi-a venit menstruatia e un semn?
Multumesc!!
3 comentarii
0
14-07-2009, ora 00:53
C.Raluca
Nu este medic/terapeut
C.Raluca
nu e lege ca trebuie sa iti vina..unele femei.. dupa postinor 2..au usoare sangerari..

nu e nimic daca nu ai avut.e bine ca ai luato.. din cate stiu eu.. pastila de a 2a zi se poate lua maxim in 72 de ore...
0
14-07-2009, ora 12:10
naimae
Nu este medic/terapeut
naimae
da am luat-o in timp util dar ma gandeam ca poate e ceva neinregula pt ca am mai luat pastila asta o data (acum un an jumate)si stiu sigur ca atunci mi-a venit menstruatia dupa o saptamana.
0
20-08-2009, ora 21:02
C.Raluca
Nu este medic/terapeut
C.Raluca
stiu ca se iau cel mult 2 pastile pe an.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul