Postinor2
Am luat postinor 2 in urma unui act sexual neprotejat.Eram destul de aproape de perioada fertila dar nu a ejaculat inauntru si nici nu a mai avut loc un al doilea act.Am administrat pastila in aproximativ 48 de ore de la act dar problema este ca pe prospect mentioneaza ca dupa aproximatix 6-7 zile de la administrare ar trebui sa apara menstruatia sau macar niste pete maronii...am luat prima pastila in data de 02.07, dupa 12 ore am luato pe a2a si mentruatia trebuia sa-mi vina cel tarziu in data de 09.07 si nu mi-a venit.Exista riscul de a fi insarcinata chiar daca am luat pastila?Faptul ca nu mi-a venit menstruatia e un semn?
Multumesc!!
Multumesc!!
3 comentarii
nu e lege ca trebuie sa iti vina..unele femei.. dupa postinor 2..au usoare sangerari..
nu e nimic daca nu ai avut.e bine ca ai luato.. din cate stiu eu.. pastila de a 2a zi se poate lua maxim in 72 de ore...
nu e nimic daca nu ai avut.e bine ca ai luato.. din cate stiu eu.. pastila de a 2a zi se poate lua maxim in 72 de ore...
da am luat-o in timp util dar ma gandeam ca poate e ceva neinregula pt ca am mai luat pastila asta o data (acum un an jumate)si stiu sigur ca atunci mi-a venit menstruatia dupa o saptamana.
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 1Col uterin scurt
- 1Va rog, ajutor! Fructe de mare crude in sarcina!
- 0Medici București nasteri stat
- 1Ajutati-ma cu aceste analize
- 1Lama lichidă în fundul de sac Douglas 2.31/1.11 cm
- 1Rezultat amniocenteza
- 1Omfalocel în sarcina 10 săptămâni
- 1Toxoplasma in sarcina
- 1Ciclu in prima luna de sarcina
- 1Sarcina oprita in evolutie