Pot sa ma ingras de la dieta aceasta?

27-02-2007
ana15
Nu este medic/terapeut
ana15
As vrea sa mi spuneti daca cu aceasta alimentatie m as putea ingrasa.Am 1.68 si 55 de kg.Micul dejun il iau pe la 6 dimineata deoarece plec la scoala si consta in 250 de g de iaurt cu 0, 1%grasime si 50 g musli de la sano vita fara zahar, pe la ora 9 un mar, la pranz cand vin de la scoala pe la 2.30 mananc 200g de peste pe gratar sau piept de pui fara pielita si pe la ora 4-5 mananc peste pe gratar, salata de fructe sau 250 g iaurt 0, 1% grasime + 50 g musli dupa care pe la ora 7 fac o ora sport.As vrea sa stiu daca ma alimentez corect tinand cont ca dupa ora 7 mananc 10 mere.Pot sa ma ingras de la dieta aceasta?
3 comentarii
0
27-02-2007, ora 00:00
Dr.Craciun Anca
Identitate neconfirmată
Dr.Craciun Anca
NU te ingrasi, ci este chiar o dieta de slabire! la 15 ani si greutatea ta iti recomand macar o dieta de MENTINERE, pentru ca esti in crestere. asta inseamna ca la micul dejun poti sa mananci si un ou, 2 felii de paine cu sunca macar 3 zile pe saptamana, la pranz pe lanaga gratar pune si 2 linguri de cartofi pireu, salata de legume, eventual si o supa de legume macar cu o felie de paine. La cina tot asa, pune si o felie de paine si o lingura de garnitura. Merele sunt bune la gustare si desert, dar nu in loc de masa! Cina ia-o la ora 7, nu la 5. Daca mai ai intrebari, iti stau la dispozitie. O zi buna!
0
07-05-2007, ora 00:00
di
Nu este medic/terapeut
di
Ar fi bine daca la recomandarile colegei mele ai adaug-o si pe aceasta : mananca fructele in prima pare a zilei deoarece contin carbohidrati si necesita un timp mai lung pentu digestie si in plus nu te vor balona ;adauga miste suplimenti de nutritie pentru ca la un moment dat organismul tau iti va trage senmalul de alarma ca sufera, deoarece chiar este o dieta de slabit ceea ce faci tu. Daca mai vrei sfaturi poti sa apelezi cu incredere ! dr. diana
0
19-11-2011, ora 16:42
ioana grosariu
Nu este medic/terapeut
ioana grosariu
Buna ziua, va rog sa-mi spuneti ce ar trebui sa fac pentru a suprima pofta de dulciuri, eu am 23 de ani, 160, si 63 de kg, este cam mult stiu dar e greutatea care se mentine indiferent de ce mananc! cum ar trebui sa gasesc o dieta care intr-adevar sa ma ajute?
Adaugă un comentariu / răspuns

25-02-2021, ora 09:20
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Apetit Block Sinetrol
Apetit Block Sinetrol reduce pofta de mâncare și accelerează metabolismul.
Veți observa că nu veți mai putea mânca aceeași cantitate de mâncare ca înainte și poftele dispar. Acțiunea Sinetrol® se bazează pe mecanismul său unic de acțiune: tehnologia Fat Shredding® (distrugerea grăsimilor).
Detalii aici  >

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.