prb cu gingia

28-01-2007
aurora74
Nu este medic/terapeut
aurora74
Mi s-a zis la dentist anul trecut ca gingia mea"putrezeste".Imi cer scuze dar nu pot traduce cuv in temeni stomatologic.Din 2005 nov a inceput sa-mi iasa in afara dintele din fata de sus.mi s-a zis ca nu poate fi salvat treb extrasi toti 4 si pusa o placa.AM AMINAT DAR ACUM ASA I DE IESIT CA ANUL ACESTA VOI FI NEVOITA SA-MIascult dentistul.Dv.imi puteti da ceva sfaturi si o eventuala explicatie de la ce provine boala aceasta? Multumesc anticipat.
1 comentarii
0
04-02-2007, ora 00:00
Dr. Cosmin Marin
Stomatologie, Bucuresti, sector 6
Dr. Cosmin Marin
...Nu-i chiar asa usor.dar cred ca este vorba despre gingivostomatita ulcero-necrotica.Ar fi interesant de stiut varsta dumneavoastra, antecedentele in ceea ce priveste problemele de sanatate, etc, dar cred ca medicul dvs stie aceste lucruri.S-ar putea (nu vreau sa fiu rau intentionat) ca problema principala sa tina de modul in care realizati propria igiena orala, dar este doar o supozitie.
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomanda un stomatolog sau cauta unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care va prezinta peste 7000 de cabinete si clinici de stomatologie din Romania. Avantajul acestui site este ca pune mare pret pe recomandarile pacientilor. Gasiti prezentari detaliate ale serviciilor stomatologice, cititi recomandari, va puteti programa online.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.