Prehipertensiunea arteriala

24-10-2005
ForumVechi
Nu este medic/terapeut
ForumVechi
Sunt noua pe acest forum si am nevoie de sfaturile si indrumarile unor medici.
Mi s-a gasit tensiunea 13 cu 9!
Ce ma sfatuiti sa fac, ce regim de viata sa adopt ca sa evit instalarea HTA de grad I - in conditiile in care nu consum alimente grase, nu mananc sare in exces, beau o singura cafea pe zi dimineata?
Am 36 de ani, 1, 68m, 68kg si duc o viata sedentara.Fitness-ul este bun pentru sanatatea inimii mele? (Gimnastica aerobica o exclud din start din cauza unei discopatii)
Va multumesc anticipat
3 comentarii
0
24-10-2005, ora 00:00
ForumVechi
Nu este medic/terapeut
ForumVechi
Continua cu acelasi regim alimentar. Tensiunea ta este in limite normale. Poti sa faci fitness daca vrei sau orice alt sport pe care il permite organismul tau.
0
24-10-2005, ora 00:00
ForumVechi
Nu este medic/terapeut
ForumVechi
Va multumesc pentru sfaturi. Voi incerca sa includ mai multa miscare in programul meu
0
06-11-2009, ora 11:11
crocusica
Nu este medic/terapeut
crocusica
Imi poate spune cineva daca tensiunea 110cu 102 e in limite normale? de obicei am tensiune mica, dar azi nu m-am simtit prea bine cand am ajuns la munca si mi-am verificat tensiunea.Ma simt foarte ametita.
Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
24-10-2022, ora 15:20
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Cardiolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 400 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.