Preput si pielea de pe testicule "iritata"

03-09-2010
blok
Nu este medic/terapeut
blok
Buna, am 17 ani si de ceva vreme (mai mult de 6 luni) mi-a aparut pe preput si pe pielea de pe testicule un fel de iritatie care se manifesta in felul urmator, sunt ca niste pete care s-au unit , pata e de culoare rosie, iar cateodata se face alba, ca si cum s-ar usca , cateodata ma si mananca.
Ce ar putea fi? Va rog sa-mi spuneti daca e ceva grav.
2 comentarii
0
04-09-2010, ora 17:53
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
E cea ce spui tu, o iritatie.foloseste Nidoflor crema , pastreaza o igiena intima zilnica cu sapun antimicrobian Protex si utilizeaza chilot numai din bumbac, nu sintetic, si nu foarte strans.Daca nu-ti trece intr-o saptamana, ar trebui sa te vada un dermatolog.
0
01-11-2010, ora 15:29
viorel05
Nu este medic/terapeut
viorel05
doamna dr balcan va rog din suflet sa-mi spuneti ce unguent pot folosi impotriva unei enzeme aparute pe capul penisului provocata de candidoza..ma doare doar la atingere, sunt foarte stresat din aceasta cauza, sunt casatorit si am doi copii, pot sa-mi pierd familia din pricina asta.va rog din suflet sa ma ajutati. va multumesc din tot sufletul.
Adaugă un comentariu / răspuns

 
 
 
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.