priapism 2

25-12-2011
bogdanserbanoiu
Nu este medic/terapeut
bogdanserbanoiu
cine ar putea sa ma ajute cu informatii? aceasta e povestea mea:
acum zece ani am inceput un tratament cu leponex pentru o afectiune psihiatrica, in timp am inceput sa urinez mai des iar dupa cativa ani am inceput brusc sa am probleme erectile si dupa ce luam tratamentul nu mai ejaculam in timpul actului sexual; m-am prezentat de urgenta la medicul psihiatru care nu mi-a schimbat tratamentul si mi-a dat un medicament in plus; problema nu s-a remediat; am renuntat la tratament, am suportat sevrajul deoarece nu puteam sa mai dorm fara tratament si m-am prezentat la alt medic, am primit un nou tratament cu mirzaten si seroquel; la inceputul tratamentului, acum un an si jumatate, am avut cateva erectii spontane dar de scurta durata, nedureroase si foarte rare, nu am dat insa importanta; insa acum de vreo saptamana am inceput sa am iar erectii nocturne si matinale, la trezire, nu stiu cat dureaza dar nu sunt dureroase si daca ma trezesc se retrag dupa cateva minute;
acum nu mai am probleme erectile dar ma excit mai greu si ejaculez mai putin si cu forta mica; si acum urinez mai des in timpul zilei si uneori in cantitate mica; mult timp nu am mai avut erectii nocturne, sau nu stiu eu daca am mai avut insa acum parca sunt mai accentuate; locuiesc la tara si ajung mai greu la spital la Buzau daca fac priapism, de aceea mi-e frica si pun ceasul sa sune o data la doua ore noaptea; imi este rusine sa discut aceasta problema cu doamna doctor de la dispensarul local; ce ar trebui sa fac? nu pot dormi fara acest tratament
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: Priapismul

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: