Prima sarcină succes următoarele 2 dezastru

05-09-2018
katty_mic
Nu este medic/terapeut
katty_mic
Bună, să încep cu faptul fericit:la 31 de ani am născut un băiat perfect sănătos, prima mea sarcină dusă fără nici o problemă, naștere naturală. După 1, 5 luni rămân însărcinată, veste super, dar la prima eco de la 5 săpt. nici un embrion, așteptăm 7 săpt. nimic. Recomandare avort care a fost unul medicamentos. După această sarcină am descoperit HPV cu rană pe col CIN II și III, distracție cu tratamente vreo 3 ani după care conizatie în august 2015. De atunci testele PN ies perfecte. Anul acesta rămân însărcinată în iulie, am împlinit deja 39 ani. Ok, am rămas mergem înainte. Eco la 5 săpt. fără embrion. Mergem la 7 săpt. fără nici o speranță în suflet, pregătită pentru avort și surpriza inimioară cu 135b/m.Fericire acasă și la părinți. Plecăm în concediu (Salina Praid), venim acasă, totul ok. Dar eu nu mă simțeam chiar însărcinată, nu tu senzație de greață, nu tu miros sensibil, numai sâni dureroși, dar na, zicem că sunt o norocoasă!!! Eram în așteptarea săpt. 12 pt eco și morfologie fetala, era săpt. 10 și 4z și un după un pipi un jet în chilot, mă uit sânge curat... dau tel. d-nei doctor și ne vedem la spital după 2 zile, atunci fiind sâmbătă. Sarcină oprită din evoluție la 7 săpt. Șoc!!! Avort medicamentos. Nelămurirea mea:prima sarcină superbă, apoi ce s - a întâmplat? De ce nu mai pot trece de primul trimestru? Nici la 33 nici la 39 de ani?
1 comentarii
0
05-09-2018, ora 07:15
katty_mic
Nu este medic/terapeut
katty_mic
Menționez că am greșit erau 1.5 ani și precizez că am Rh pozitiv.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul