problemă obturaţie canal

16-07-2014
davio.v3
Nu este medic/terapeut
davio.v3
Acum doua săptămânii am fost la stomatolog care mi-a umblat la o plomba mai veche, mia curăţat canalul cu acele specifice si o solutie de clor.DUpa o saptamana la fel dar spalaturi cu acea solutie mai multe care îmi dădeau o senzaţie de usturime pe canal.
La final dupa acest proces mi s-a obturat canalul, iar seara ma trezit din somn o durere de nedescris.
Am aceasta durere de 4zile nu stiu ce sa mai fac, pe radiografie nu apare nimic dar eu simt ca zvâcneste la baza dintelui.
Va mulţumesc.
4 comentarii
0
18-07-2014, ora 06:47
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Buna ziua! Dupa obturatia de canal este normala o durere, care cedeaza treptat in 7-10 zile si pentru care se recomanda medicatie antiinflamatoare. Ati facut si radiografie de control dupa obturatie si a vazut-o medicul dumneavoastra?!
0
18-07-2014, ora 23:41
davio.v3
Nu este medic/terapeut
davio.v3
Da domna doctor uitati radiografia:
http://i61.tinypic.com/28k56af.jpg
durerea nu mai are aceiaşi intensitate dar mă doare, iar sub buza cand apas la baza dintelui sau pe el ma doare.
Sa mai astept?
0
20-07-2014, ora 11:25
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Pe radiografie pare sa fie in regula( dar nu radiografia este singurul criteriu ); avand in vedere ca obturatie este recenta, va sfatuiesc sa mai asteptati cateva zile.
0
20-07-2014, ora 15:28
davio.v3
Nu este medic/terapeut
davio.v3
Ok va mulţumesc, deja durerea s-a mai diminuat.
O zi frumoasa!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: