Probleme hormonale?

23-08-2011
dolce.ada
Nu este medic/terapeut
dolce.ada
AM 23 de ani, fata si am fost plecata in Austria 3 luni. M-am ingrasat cam 5 kg in aceste luni iar cand am ajuns acasa am facut tot posibilul sa dau jos. Mentionez ca am mancat in Austria mancare foarte sarata si mult fast-food si putina apa. Cand am ajuns acasa am fost practic umflata si la fata si la corp din cauza retinei mari de apa/. A trecut o luna jumatate de cand m-am intors iar in urma dietei si masajelor anticelulitice facute respectiv electrostimulare si am reusit sa ma dezumflu insa am slabit f putin, cam 1 kg jumatate.
Dieta consta in 3l apa/zi fructe legume, macare gatita insa fara carne de porc si fara grasimi, fara dulciuri si paine.
Prea mult sport nu pot face din cauza discopatiei lombare insa am reusit cam de 2 ori/saptamana sa fac jogging.
Trebuie sa mentionez ca niciodata n-am avut atatea kg in plus(6kg) si de obicei slabesc extraordinar de repede. Inca ceva de mentionat este faptul ca in urma cu 2 luni de la plecarea in Austria am luat pt prima oara anticonceptionale(Yasmin) timp de 2 luni dupa care am renuntat la ele. In momentul de fata nu mai iau.
Puteti sa imi dati cateva sfaturi? sau recomandari :?fiindca as face o vizita unui nutritionist?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.